Harddiski kolay yedekleyin

0
672

Windows kopya özelliği ilk olarak windows XP SP2 tanıtıldı. Otomatik olarak sabit sürücüsünde saklanan tüm verileri bir yedek tuttu. Windowsda kopya fikri harikaydı, ama yapılandırmak için zordu. Daha sonra, Windows 7 dosyaların önceki sürümlerini geri yüklemek için windowsda kopya kullanmak istiyorsunuz “önceki sürümleri,” bir özellik kavramını tanıttı. Windows 8 “Önceki sürümler” özelliği sürümleri explorer kullanarak dosyaları önceki sürümleri göz atma tecrübesi olmayan kullanıcılara bırakarak kaldırıldı.

Windows 8 de herhangi bir diskin kopyasını almak için denetim masasını açın. Sistem kısmından içeri girin. Açılan ekranda gelişmiş sistem ayarlarına tıklayın. Siatem özellikleri kısmından sistem korumasına tıklayın. Yapılandır sekmesinden sistem korumasını aç işerini seçin v e uygula tamam yapın. Windows 8 kullanarak verileri geri yükleme bir hayli zahmetli iştir.harddiski-kolay-yedekleyin

Ancak z-vsscopy adlı programla daha kolay yapabilirsiniz. Windows volume shadow copy service apı yararlanabilirler ücretsiz bir yazılımdır.
Programı çalıştırdığınızda, ayarlar sekmesi varsayılan olarak açılır.
Eğer hizmet için istatistikler görelebilir durumdadır. İstatistikler her sürücü için ayrı ayrı görülebilir. Ayrıca, vss tarafından saklanır,yapılandırabilirsiniz.
Servis sekmesi çalıştırmak için windows kopya gerektirdiği hizmetlerin durumunu verecektir. Başlatmak, durdurmak, yüklemek ve gerekli hizmetleri kaldırabilirsiniz. Aşağıdaki hizmetler gereklidir:
Birim kopyası hizmeti.
Microsoft yazılım kopya Sağlayıcısı.
Z vsscopy hizmeti.
Hatta bir sistem geri yükleme noktası oluşturmak mümkündür.

İndirme sitesi:

http://www.z-dbackup.com/vss-shadow-copy-open-file-backup.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here