HardenTools ile güvenli olun

0
580

Hardentools Windows daha güvenli hale getirmek için çeşitli işletim sistemi özelliklerini devre dışı bırakan Windows için ücretsiz bir programdır. Hardentools kullanımı çok pratiktir. Bir kez yapmanız gereken ​​özellikleri, Windows ayarlarında değişiklikler yapmak ve devre dışı bırakmak için “Harden” butonuna tıklayınca program işine başlar.

 HardenTools

Eğer devre dışı özellikleri bittiğinde, o değişikliklerin etkili olması için bilgisayarı yeniden başlatmanızı ister. Aşağıda Hardentools çalıştırmak için Windows’u devre dışı bırakır özelliklerin bir listesi bulunmaktadır.

  • VBScript ve JavaScript yürütülmesini sağlayan Windows Scripting Host devre dışı bırakır.
  • USB bellek bağlanma gibi, AutoRun’ı ve AutoPlay’i devre dışı bırakır.
  • PowerShell ve Windows Gezgini aracılığıyla durdurur.
  • (Kötü amaçlı yazılım tarafından kullanılmış) Microsoft Office makro kullanımını devre dışı bırakır.
  • (Spyware tarafından kullanılıyor) Microsoft Office ile çalışan OLE nesnesini devre dışı bırakır.
  • Tüm Office uygulamalarında ActiveX kullanımını devre dışı bırakır.
  • Acrobat Reader PDF belgelerinde JavaScript devre dışı bırakır. (zararlı aktivite için kullanılır)
  • PDF belgeleri gömülü nesnelerin yürütülmesini devre dışı bırakır.

Programın güncel sürümü devre dışı bırakmak istediğiniz özellikleri seçmek için bir seçenek sunmuyor, ancak bu seçeneğin geliştirici göre Hardentools gelecekteki sürümlerinde eklenecektir. Değişiklikler sadece etkin kullanıcı hesaplarının uygulanır. Eğer diğer kullanıcıların hesaplarına özellikleri devre dışı bırakmak istiyorsanız, Hardentools diğer kullanıcıların hesabına giriş yapın ve çalıştırması gerekecek.

Eğer engelli özelliklerini geri yüklemek isterseniz, sadece Hardentools yeniden çalıştırın ve Hardentools tarafından yapılan tüm değişiklikler geri alınır görünür “Restore” butonuna basın.

Hardentools programı; Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 ile uyumludur.

Hardentools programını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://github.com/securitywithoutborders/hardentools

MyPermissions ile internette bilgileriniz güvende olsun:

Özellikle son zamanlarda çoğunlukla internet kullanıcılarının kitle gözetimi için Nasa gibi kurumları tarafından ya da reklam amaçlı pazarlama şirketleri tarafından kişisel veri toplama yeni bir uygulama izinleri şeklinde ortaya çıkmıştır.

Mypermissions cleaner otomatik vb google, facebook, dropbox, microsoft, instagram gibi hizmetler üzerinde büyük çevrimiçi hesaplarınızı tarar ve size, tek bir çatı altında bu izinleri yönetmek için izin, kişisel veri erişimi bilmesini sağlar.

Mypermissions web uygulamaları özel bilgilere erişimi olabilecek kontrol etmek için tarayıcınızı taramaya başlar. Erişebilir hizmetler yanında simgesinin görünen uygulamalar toplam sayısına ilişkin bir sayaç ile vurgulanır.

Tarama işlemi bittikten sonra tüm uygulamaların tam listesini göreceksiniz. Mypermissions cleaner artık istemediğiniz uygulsmayı kaldırmak için düğmeleri sunuyor. Ayrıca edit düğmesini tıklayarak üzerinden herhangi bir izni düzenleyebilirsiniz.

Mypermissions cleaner büyük online hesapların bağlantılı uygulamaları ve web hizmetleri izinlerini gözden geçirme ve düzenleme iyi bir programdır.

https://mypermissions.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here