Hava Alanlarındaki Wi-Fi Ağ Adlarını ve Şifresini Görelim

0
3010

Çok gezer misin? Muhtemelen WiFox hakkında bir şey okumuşundur. Hava alanlardaki Wi-Fi ağları ve bunların şifreleri gösteren meşur Android ve iOS mobil uygulaması bulunmaktadır. Bu ücretsiz havaalanı Wi-Fi noktaları kullanımı hakkında risklerelbette var. Zate içinde sanırım geçmiş yazılarımızda halka açık wi-fi ağlarını kullanarıken çok dikkatlki olmanız gerektiğini yazmıştım. Bu şebekelerin hackerlar için saldırı unsurları olabilir.

İlk ücretsiz internet ve dünya çapında havalimanlarında Wi-Fi şifreleri bir haritada gösteren bilgisayar güvenlik mühendisi Anıl Polat tarafından geliştirilmiştir.

Alttaki mavi linke tıklarsanız harita üzerinden hava alanları wi-fi (kablosuz ağ) kullancı adı ve şifrelerini öğrenebilirsiniz.

Hava alanı wi-fi kullancı adı ve şifre harita sayfası

hava-alanlarindaki-wi-fi-ag-adlarini-ve-sifresini-gorelim

Hava limanı Wi-Fi ağları büyük çoğunluğu salonlarında ya da restoranlar yer almaktadır. WiFox dünyanın dört bir yanından havaalanı ve salon wifi şifreleri ile sürekli güncellenen haritadır. Harita görünümünde kablosuz ağ üstüne tıklayın. Mevcut herhangi bir wifi simgesine dokunun ve şifre kopyalama düğmesini kullanabilirsiniz. (Google Maps indirdirin) böylece seyahat ederken WiFox kullanmak için Internet bağlantısı gerekmez harita çevrimdışı kullanılabilir.

Bu tür ağların tamamen güvenli olduğu anlamına gelmez şifre ile korunan bir Wi-Fi kullanıyor olsanız bile, dikkat edinderim.

Bu tür ortak wi-fi ağı kullandığınızda benden öneriler:

Güvenli olmayan bir bağlantı üzerinden bağlanırken bir sanal özel ağ (VPN) bağlantısı kullanın.
SSL bağlantıları kullanın. Hassas veri girmek için herhangi bir diğer web sitesinde web sitelerinde “Her zaman HTTPS kullan” seçeneğini etkinleştirebilirsiniz.
Sistem ayarları paylaşma. Kapatın.

Wifox uygulamasını android için buradan indirebilirsiniz.

İphone için buradan indirin.

Benzer uygulamaları da aşağıya listeledim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz