Hddb ile süper hızlı dosya arayın

0
664

Ntfs sürücüler üzerinde dosya adları için hızlı arama gerekiyorsa o zaman everything adlı programın yerini hiçbir şey tutmaz. Bu programını bilmeyenimiz yoktur. Geçtiğimiz senelerde zaten bu programı sitede bir başlıkta tanıtmıştım. Fakat eşleşen dosyaları görünmez yapma ihtimali bulunmaktadır. Her neyse sadece istediğiniz dosya veya klasör adının bir kısmını yazarak yakın anlık sonuçlar ile ilk arama yapmak için çok iyi bir programdır.

Hddb ile süper hızlı dosya arayın

 

Ama ben anında everythig programını bir çırpıda bilgisayardan kaldırdım. Buna benzer bir program olan hddb (Hard Disk Database) fark edilmeyen mükemmel bir programdır. Sadece aradığınız şey; belge,müzik,video tam adını yazmadan (yazarak, saniyeler içinde, yerel, sabit sürücülerde (NTFS) bir dosya bulur. Aramaya başlamadan önce, hddb (bana 10515 milisaniye, biraz fazla 10 saniye) daha bilgisayarınızda bulunan tüm dosyaların bir dizin oluşturur; tabii ki dizin dosyaları miktarına bağlıdır. Dizini oluşturduktan sonra, sadece istediğiniz dosya veya klasör adının bir kısmını yazarak yakın anlık sonuçlar ile ilk arama yapmak için hazırlığını bitirir. Yazılım aynı zamanda Windows Gezgini’ni hatırlatsa da arama konusunda daha bir modern ara yüze sahiptir.

Üst kısmında bir arama kutusu ile basit bir pencere var; hedef dosya adını girmeye başladığınızda görünür ve anında güncel bir şekilde aradığınız benzer ile karşınıza gelir.

İndirme linki: Hddb

Dil: İngilizce, Almanca, Fransızca Sistem: Windows XP / Vista / 7/8/10 (32 ve 64 bit) Fiyatı: Ücretsiz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here