Herhangi Bir Web Sitesindeki Gömülü Videoları İndirelim

6
2855

İnternet ortamında neredeyse her yerde videoları bulabilirsiniz. Web sitesi reklam videosu, kısacası reklam videoları ile çöp reklam videoları dolmuş durumdadır. Ancak az sayıda video izlemek için yeterince iyidir. Çoğu zaman size herhangi bir web sitesinden gömülü video indirmek isteyebilirsiniz. Özelliklede hoşunuza giden video olabilir.

Gömülü videolar aslında kendiliğinden barındırılan olduğunu tespit edilir ve web sayfasının içine oluşturulur. Sık sık YouTube veya birkaç diğer video platformlarının platformda barındırılan bağlantılı videolardan benzersizdir. Daha sonra, gömülü videolar iFrame veya bağlantı üzerinden bir web sayfası içine inşa edilmiştir. Ayrıca, bazı web siteleri kendi sunucu barındırmalarında gömme video kullanırlar.

Bir Web Sitesinden Bir Video Kaydetmek için Neler Yapılmalıdır?

Videolar ya doğrudan bir web sitesine yüklendiğinde veya bunlar aslında gömülü olduğu akılda tutulmalıdır. Bu bakımdan, gömme bir web sitesinde mevcut bir şey ancak aynı belirli web sitesinden olmaya bilir. Bununla birlikte, o video farklı bir kaynaktan ya da farklı sitelerde de ilgili olabilir.

Belirli bir sitede mevcuttur gömülü bir videoyu görmek yani bağlantı URL’sini görmek ve Online bir web site üzerinden sanki Twitter videoları gibi indirmek için yöntem olmaya bilir.

Herhangi Bir Web Sitesinden Gömülü Video İndirmek için Aşağıdaki Yönteme Bakalım:

Bir tarayıcı eklenti sayesinde gömülü video bir video indirebilirsiniz. Gömülü bir video dosyayı indirmek için en kolay yöntem, belirli bir tarayıcı uzantısı kullanmaktır. Eğer indirme gömülü video Firefox tarayıcıda yapaçaksanız yani bir tarayıcı üzerinde olmasını istiyorsanız, işe aşağıdaki eklenti ve buna ilaveten eklenti ile birlikte bilgisayarınıza bir program yüklemelisiniz.

Flash Video Downloader bu adresten Firefoxa ekleyelim. Ben dört gündür bir çok farklı sitelerden uzun ve kısa videolar indirdim. Özellikle Almanya’da bir site üzerinde denediğimde başarılı oldu. Bu işin gerçekten işe yaradağına kanat getirince yazıyı paylşamya karar verdim. Eklentiyi beş, altıkez kurdum ve kaldırdım. Eklenti kurma işlemi çok kolay.Eklenti kurulduğunda firefoz tarayıcının en sağ köşesinde yerini alır. Eklentiyi kurduktan sonra tarayıcıyı kapatıp açmalısınız. Aşağıya doğru bakan kül rengi ok işareti simgesi şeklinde olur. Üstüne geldiğinde büyük harfla FVD yazısı gözükür. Eklenti kurulduğunda aşağıdaki resimdeki gibi gözükür.

Flash Video Downloader

Flash Video Downloader programının adının baş harlarini temsileder. Bu programın  kurulmasındaki gaye gömülü web sitelerdeki videoları tek parça halinde indirmeye yarar. Normalde gömülü video indirdiğinizde 50-60 parça haline 30 dk. videolarıda bu bölme işlemi olur. Anlatamaya gerk yok ama Flash Video Downloader eklentisini ilkkez kurduğunuzda eklendi kısmında  Download FVD Downloader Module programını kurmak için bir ekran gelir. Butona tıklayın ve Download FVD Downloader Module indirip bilgisayarınıza kurmalısınız.

Ben örnek olarak kendi youtube kanalımdan kendi video indirme işlemi anlatacağım.

Bir internet sayfasında indirmek istediğiniz video sayfasına geldiğinizde tarayıcının en sağ köşede aşağıya doğru mavi ok şeklinde gözükecektir. Youtube videosunu açınca videonun altında Dwonload butonu gözükür. Burada aşağıya doğru bakan üçgen işaretine tıklayınca videonun formatını seçin. Karşınıza kaydet sekmesine seçin ve videoyu cihazınıza indirebilirsiniz. Bu eklenti birçok sitede istediğiniz gömülü videoları indirmek için yöntem diyebilirim.

Herhangi Bir Siteden Flash Video Downloader ile Gömülü Video İndirme İşlemini Youtube Olmayan Sitede Anlatım:

İndirmek istediğimiz sitede videoyu oynatalım.
Firefox en sağ köşede aşağıya doğru mavi ok şeklinde gözüken eklentiye tıklayın.
Eklenti ekranında Mp4, FullHD, HD gibi indirme seçenekleri gözükür.
Burada MP4 HD ikisini seçin. Aşağıdaki resimde video indirme hali gözükmektedir.

gomulu video indir

Alt alta açılan video indirme seçeneklerinden mavi buton Download birine tıklayıp indirme işlemi başlayacaktır. Birden fazla video indireme seçeneği çıkabilir. Herhangi birini seçebilirsiniz. Video inireken indirme yüzdesi gözükür. Bazen eklentinin altında nothing found Hiçbirşey Bulunamadı kısacası video indirme linleri çıkmaya bilir. Bu sayfadaki  Browsec VPN eklentisini firefox yükleyin. İp numaranız değişce video indirme download mavi buton yazısızı çıkaçaktır.

Bir Web Sitesindeki Gömülü Videoları İndirme Videolu Anlatım:

 

6 YORUMLAR

  1. Selamlar, kaliteli içerik üretmeye devam etmene seviniyorum. Nacizane tavsiyem banclink üzerine yoğunlaşman , özellikle denenmiş ve tavsiye edilen yöntemleri internette bulmak çok zor, çoğu site miladı dolmuş kapanmış sitrelerin linklerini yada saçma sapan yerlere yorum yapın vs. gibi boş kalabalık yayınlar yaparken senin gibi araştırmayı seven birisinin yayınları güvenilir olacaktır. Aynı zamanda kendi siten içinde iyi olur. Saygılarımla.

  2. Try the Intercombase Document Translation Service — a one-stop solution for translations to more than 40 major languages. We provide translations of all types of documents in all subjects and fields of science, education. In our translation services uk work more than 1000 of translators, who are all native speakers.
    INTERCOMBASE official translation services uk provide specialists without breaks and weekends and online, you do not need to look for a translation company in your location.
    Translators work with MS Word, MS PowerPoint, PDF, MS Excel and all formats, use computer aided tools.
    Anyone can order English Translator, German translation, English to French translations, English to Spanish translation, even fast Norwegian translation – any document and any language. We have Assurance team so quality guaranteed.
    Intercombase.Com – translation services uk: translation services uk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here