İnstagram resimlerinizi bilgisayardan yükleyin

0
701

İnstagram dünya ile kişisel yaşamının ayrıntılarını paylaşmak fotoğraf alanında en iyi ve en popüler yollarından biri olarak ortaya çıkmıştır. Belki de dünyanın en güzel ve en kötü anlarını resmetmemizi sağlayan güzel ve eğlenceli bir yol aracıdır. Aslında gelecek nesilerede tarafsız olarak belgeler bırakmışda oluyoruz.

İnstagram resimlerinizi bilgisayardan yukleyin

İnsatagram üzerinden resimleri cep telefonu ile paylaşmaya izin veriyor. İşte milyar dolarlık sitenin üzerinden fotoğrafları farklı cihazlardan (tablet,dizüstü,masaüstü) jpeg,jpg formatında gramblr yükleyip instagram hesabımızdan bütün dünya ya paylaşabiliriz. Resimlerin yükseklik ve genişlik boyutları 650 pilksel olmalıdır. Paylaştığımız resimleri aynı anda gramblr programı üzerinden facebook ve twitter hesabimızdan da paylaşabiliyoruz.

Gelelim resimlerimizin boyutlandırma işlemini aşağıda anlatmaya çalıştım.

Google’ye lunapic yazın. Karşınıza ilk sırada LunaPic Free Online Photo Editor sitesiye tıklayın. Karşımıza mavi butonlu browse yazılı kısma tıklayın. Burdan bilgisayarımızdan (tablet,dizüstü) resim seçin. Resim karşımıza geldiğinde ekranın üst kısmında edit ordan resize image tıklayın. Enter your own Dimensions yazısının altında Width kısmına 650 yazın. Height kısmında 650 yazın. Resize image tılkayın. Resmimiz artık yükseklik ve genişlik 650 piksel olmuştur. Resmin üstünde sağ tılayıp farklı kaydet yapıp sistemimize kayıtlayalım.

Gramblr programını açalım. İnstagram kullanıcı adı ve şifremizi yazıp login kısmına tıklayın. Choose file kısmından az önce lınapic sitesindeki boyutlarını ayarladığımız resmi seçelim. Upload butonuna tıklayalım. Karşımıza caption yazılı ekran gelir. Burda resme bir açıklama yazısı yazalım ve save caption tılayalım. Hepsi bu kadar instagrama cep telefonsuz bilgisayar,dizüstü,tablet cihazlarımızdan gramblr programı ile fotoğraf yükleyebilir resimlerimize açıklama ekleyebiliriz.

Programı aşağıdan indirebilirsiniz.

http://gramblr.com/uploader

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here