İntel işlemci bilgilerini tespit edin

0
724

İntel işlemci hakkında çeşitli bilgiler tespit etmek için kullanabileceğiniz Intel tabanlı işlemciler için özel olarak tasarlanmış bir Windows için ücretsiz bir işlemci tanımlama yazılımdır.Bu işlemci markası ve modeli, hız, mimari, desteklenen sanallaştırma teknolojileri, uzantıları ve daha fazla bilgi görüntülemek için kullanılabilir. Aynı zamanda frekansda görebilirsiniz Frekans sekmesini sistemde kullanılıyor ve işlemcinin tam markası ve modeli görebilirsiniz.

Üstünde tüm sekmeleri işlemci bilgi alma belirli bir yön için ayrılmıştır. Sol üst köşede birkaç cpu destekleyen bir anakart olması durumunda, işlemci türü gibi şeyler değiştirmek için standart bir menü tutar. Diğer sekmeler eğer cpu sahip olduğu ek özellikler hakkında bilgi bulabilirsiniz.

intel-islemci-bilgilerini-tespit-edin

program indirme sayfası:
https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=7838

Temel özellikleri şunlardır:
Ücretsizdir.
İntel tabanlı merkezi işlem birimi ile çalışır, tüm modeller desteklenen
Raporlar,çekirdek,cpu tipi, modeli, hız bv.
Ek olarak sanallaştırma desteği, mimari ve daha bildirir.
Intel CPU soket tipi, hız, kimlik, özellik etkinleştirme durumunu öğrenbilirsiniz.
Windows sistemlerinin, tüm versiyonları desteklenir.

Benzer yazılımlar indirme sayfaları:

http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

http://sourceforge.net/projects/detectcpu

http://www.softpedia.com/progDownload/csComputerInfo-The-Vista-Edition-Download-242493.html

Cpu yükseltmeleri sırasında, bilgisayarınız için daha hızlı bir işlemci satın almak istediğinizde, bazı şeyleri bilmek lazım.Anakart olduğunu soket tipini bilmek en önemli etkendir. Bu araç ile, kolayca anakart sisteminizde yüklü olan mevcut işlemcinin soket türünü hakkında bilgi bulabilirsiniz.
Intel işlemci türü nasıl belirlenir.
Eğer işlemci hakkında bilgi toplamaya başlamak için yapmanız gereken tek şey programı çalıştırın.Test kısmında frekans sekmesi görürsünüz. Technologies kısmı size cpu sahip olduğu tüm desteklenen teknolojileri,sanallaştırma görürsünüz.Data kısmı, sistem hakkında daha fazla bilgi öğrenmek için sağlar. Intel cpu tipi, aile, modeli, önbellek büyüklüğü gibi hakkında ayrıntılı bilgi verir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here