İntel İşlemci Bilgilerini Tespit Edin

İntel işlemci hakkında çeşitli bilgiler tespit etmek için kullanabileceğiniz İntel tabanlı işlemciler için özel olarak tasarlanmış bir Windows için ücretsiz bir işlemci tanımlama yazılımdır.Bu işlemci markası ve modeli, hız, mimari, desteklenen sanallaştırma teknolojileri, uzantıları ve daha fazla bilgi görüntülemek için kullanılabilir. Aynı zamanda frekans da görebilirsiniz Frekans sekmesini sistemde kullanılıyor ve işlemcinin tam markası ve modeli görebilirsiniz.

Üstünde tüm sekmeleri işlemci bilgi alma belirli bir yön için ayrılmıştır. Sol üst köşede birkaç CPU destekleyen bir Ana Kart olması durumunda, işlemci türü gibi şeyler değiştirmek için standart bir menü tutar. Diğer sekmeler eğer CPU sahip olduğu ek özellikler hakkında bilgi bulabilirsiniz.

İntel İşlemci Bilgilerini Tespit Edin Program indirme sayfası

https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=7838

Temel özellikleri

Ücretsizdir.
İntel tabanlı merkezi işlem birimi ile çalışır, tüm modeller desteklenen
Raporlar,çekirdek, CPU tipi, modeli, hız vb.
Ek olarak sanallaştırma desteği, mimari ve daha bildirir.
intel CPU soket tipi, hız, kimlik, özellik etkinleştirme durumunu öğrenebilirsiniz.
Windows sistemlerinin, tüm versiyonları desteklenir.

İntel İşlemci Bilgilerini Tespit Edin Başka Programlar

http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

http://sourceforge.net/projects/detectcpu

http://www.softpedia.com/progDownload/csComputerInfo-The-Vista-Edition-Download-242493.html

Cpu yükseltmeleri sırasında, bilgisayarınız için daha hızlı bir işlemci satın almak istediğinizde, bazı şeyleri bilmek lazım. Ana Kart olduğunu soket tipini bilmek en önemli etkendir. Bu araç ile, kolayca Ana Kart sisteminizde yüklü olan mevcut işlemcinin soket türünü hakkında bilgi bulabilirsiniz.

İntel işlemci türü nasıl belirlenir

Eğer işlemci hakkında bilgi toplamaya başlamak için yapmanız gereken tek şey programı çalıştırın.Test kısmında frekans sekmesi görürsünüz. Technologies kısmı size CPU sahip olduğu tüm desteklenen teknolojileri,sanallaştırma görürsünüz. Data kısmı, sistem hakkında daha fazla bilgi öğrenmek için sağlar. İntel CPU tipi, aile, modeli, önbellek büyüklüğü gibi hakkında ayrıntılı bilgi verir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir