Site icon internetkafa.com

İP Adresinizin Proxy Olup Olmadığını Kontrol Edin

IP’nin vekil olup olmadığını kontrol etmek için ücretsiz proxy detector web siteleri bulunmaktadır. Bu web siteleri, gerçek IP’nizi gizlemek için herhangi bir proxy sunucusu kullanıp kullanmadığınızı söylemek için HTTP istek başlıklarınızı ve IP adresinizi kontrol eder. Bu online siteler, proxy’leri tespit etmek ve proxy testinde ayrıntılı istatistikler göstermek için çok güçlüdür. Mevcut IP adresinizle, herhangi bir VPN, TOR proxy, WEB proxy, kamu proxy’leri (PUB), DCH proxy veya başka herhangi birini kullanıyorsanız, size gösterebilirler. Bu web sitelerinin bazıları size proxy olarak kullandığınız IP adresinin yerini bile gösterecektir. Proxy tespit etmek için bu web sitelerinde IP adresini girebilir veya ziyaret ettiğinizde otomatik olarak algılayacaktır.

Bazen bilgisayarınızda otomatik proxy ayarlanmış olabilir ve bilmiyorsunuzdur. Ancak, bunu daima bu web sitelerini kullanarak kontrol edebilirsiniz. Veya kasıtlı olarak bazı vekilleri kullanıyorsanız, bu durumda da proxy’nin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için bu web sitelerini kullanabilirsiniz. Tüm bu çevrimiçi siteler, vekilleri saptamak ve bununla ilgili diğer ayrıntıları ifşa etmek için çok harikadır. Bununla birlikte, bazı güçlü anonim vekiller kullanıyorsanız, bu web siteleri çalışmayabilir.

http://www.whatismyproxy.com

Proxy’miz, IP’nin vekil olup olmadığını kontrol etmek için kullanılan en iyi ücretsiz proxy dedektör web sitelerinden biridir. Bu oldukça güçlü bir web sitesidir ve benim için web proxy, TOR proxy, el proxy ve VPN proxy algılamak mümkün oldu. Proxy IP saptandıktan sonra, analiz etmek için kullandığınız tarayıcı hakkındaki konumunu ve diğer bilgileri gösterir. Tam HTTP başlığını gösterir ve tarayıcınızda “İzleme” seçeneği etkin olup olmadığını belirtir. Ayrıca, gerçek IP konumunuzu gösterir, ancak bu doğru değildir.

Ana sayfasını ziyaret ettiğinizde IP adresini kullanarak otomatik olarak proxy algılanmaya başlayacaktır. Herhangi bir proxy veya TOR çıkış düğüm bulursa, ara yüzü üzerinde gösterecektir. Böylece, kasıtlı veya kasıtsız olarak kullandığınız vekilin durumunu bileceksiniz.

https://www.ip2proxy.com

IP2Proxy, belirttiğiniz bir IP adresini kullanarak vekilleri algılayan basit ve güçlü bir web sitesidir. Burada, bu web sitesinin web ara yüzü üzerinde IP’nin proxy olup olmadığını ve bununla ilgili çeşitli diğer ayrıntıları göstereceğini söylemek için harici IP adresinizi elle alıyor. Proxy türünü, ülke kodunu, ülke adını, bölge adını ve ISS’yi görebilirsiniz. IP arama için büyük veri tabanını kullanır ve sonucu gösterir. Web sitesinin ara yüzü basittir ve proxy’yi tespit etmek için aynı anda yalnızca bir IP adresi kullanabilirsiniz.

Web sitesinin ana sayfasına gidin ve kontrol etmek için harici bir IP adresi girin. Bundan sonra CAPTCHA’yı çözdükten sonra ilerleyin. Rapor yüklemek birkaç saniye sürecektir. Yaptığında, analiz edebileceğiniz arabirim üzerinde raporu yerleştirecektir. Proxy tipi, proxy IP’nin konumu gibi bilgileri çok net görebilirsiniz.

https://whatismyipaddress.com/proxy-check

Advanced Proxy Check, proxy’yi çevrimiçi olarak algılamak için son derece basit bir sitedir. Sadece internete göz atmak için herhangi bir proxy kullanıp kullanmadığınızı söyler. Proxy tespit etmek ve size sonucu göstermek için kullanılabilir farklı test türleri vardır. Kullandığı farklı testler rDNS, WIMIA Testi, Tor Testi, Loc Testi, Üst Sınama Testi ve DNSBL Testidir. Harici IP adresinizdeki tüm testleri kullanır ve herhangi bir proxy bulursa o size gösterecektir. Ancak, yalnızca kullandığınız IP’nin proxy olup olmadığını size söyleyebilir, başkalarının aksine, size ülke, bölge vb. gibi diğer ayrıntıları göstermez.

Bu web sitesinde vekil saptamak için, tarayıcınızda ana sayfasını açmanız yeterlidir ve IP’nizi test etmeye başlayacaktır. Ara yüzünde gösterdiği sonucu görebilirsiniz. Yaptığı her testin istatistiklerini gösterir. Geçen testler “Gerçek” olarak işaretlenir ve negatif testler “Yanlış” olarak işaretlenir.

https://ip-check.net

IP-Check.Net’ten Proxy Dedektörü proxy’yi algılayan ve sizi uyaran başka basit bir çevrimiçi sitedir. Bu web sitesi, IP adresiyle ilgili birçok diğer araçla birlikte gelir ve bu araçlardan birisi Proxy Dedektörüdür. Bu web sitesi, IP adresinizi ziyaret ettiğinizde otomatik olarak kaydeder ve bir proxy sunucusunun arkasında olup olmadığını kolayca söyler.

Web sitesinin ana sayfasına ulaşmak için yukarıdaki bağlantıyı kullanın ve ardından IP adresinizi algılayacaktır. Harici IP adresini almak için HTTP başlık bilgisini kullanır. Bundan sonra, IP’yi analiz eder ve size sonucu gösterecektir.  Harici IP adresinin bir proxy sunucusu olup olmadığını ve varsa varsa karşılık gelen ana makine adını gösterir.

https://whoer.net/tr

Whoer, listemde çok güzel bir proxy dedektörü gibi davranan son ücretsiz sitedir. Aslında bu web sitesi, kullandığınız IP adresini analiz etmek içindir. Tarayıcınız, IP adresiniz ve işletim sisteminiz hakkında çok fazla ayrıntı gösterir. Herhangi bir proxy veya anonimlik hizmeti kullanıyorsanız, o zaman size bunu anlatacaktır. Ayrıca, bu web sitesinin yardımıyla, gizliliğinizi sızdıran çeşitli tarayıcı özelliklerinin yapılandırılıp yapılandırılmadığını görebilirsiniz. Tarayıcınızın gizlilik tehditlerine maruz kaldıysa, parmak izi bloklayıcı uzantılarını kullanabilirsiniz.

Bu web sitesini ziyaret ettiğinizde IP adresinizi, tarayıcınızı ve diğer ayrıntılarınızı analiz etmeye başlayacaktır. Proxy sunucusu kullandığınızı algılarsa sonuçları göreceksiniz. Ayrıca, gerçek IP adresinizi göstermek için WebRTC testi gerçekleştirir. Bu bilgilere ek olarak, işletim sistemi ayrıntılarını, JavaScript durumunu, Flash durumunu ve yararlı diğer bazı bilgileri gösterir.

Exit mobile version