Site icon internetkafa.com

İPhone Orijinalliğini Kontrol Edin

Sahte bir iPhone satın almak işinizin güvenilirliğini azaltabilir. Ayrıca, iş gecikmelerine veya kayıp verilere neden olabilecek senkronizasyon, bağlantı ve işlevsellik sorunlarına da yol açabilir. IPhone’unuzun doğrudan Apple mağazasından veya katılımcı bir cep telefonu operatöründen satın alındığında orijinal olduğunu garanti edebilirsiniz. Bir iPhone’u eBay veya Craigslist gibi başka bir kaynaktan satın almaya karar verirseniz, orijinalliğini doğrulamak için aşağıdaki siteyi kullanabilirsiniz.

Sndeep.info sitesi telefon satın almadan önce cihazla ilgili tüm bilgileri almak için en kolay yoludur. Tabi bunun yanında samsung, htc, lg, motorola bulunmaktadır. Sndeep.info sitesi sayesinde telefonun seri numarasını veya telefon ımei girin ve telefonla ilgili tüm bilgi alabilirsiniz. Fiziksel ve teknik özelliklerini (renk , bellek, üretim tarihi, firmware sürümü, jailbreak, üretim tarihini ve araçları kilidi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.) Apple (iphone) aygıtlarında daha detaylı bilgiler yansıtmaktadır.

Şu anda, sndeep.info , yeni iphone 6, iphone 6 plus ve samsung galaxy s5 dahil, tüm telefonların imei kodlarını kontroleder ve destekler. Ayrıca eski iphone telefon sürümlerinde hizmet vermektedir.

Seri numarası:

Her iPhone’un bunu tanımlayan bir seri numarası vardır. Seri numarasını arayarak, Apple’ın veritabanında olup olmadığını doğrulayabilirsiniz. “Ayarlar” a, “Genel” i seçerek ve “Hakkında” yı seçerek iPhone’daki seri numarasını bulun. “Seri Numarası” na ilerleyin ve ekranı açık tutun veya numarayı yazın. Https://selfsolve.apple.com/agreementWarrantyDynamic.do  adresini ziyaret edin ve seri numarasını girin. Sistem, iPhone’unuzun hala garanti kapsamında olup olmadığını bilmenizi sağlar. “Üzgünüz, ancak bu seri numarası geçerli değil. Lütfen bilgilerinizi kontrol edip tekrar deneyin” mesajını alırsanız, iPhone’un sahte olduğu muhtemeldir.

Servis ve Destek Kapsamınızı Kontrol Edin:

Apple garanti durumunuzu ve ek AppleCare kapsamı satın almaya uygun olup olmadığınızı inceleyin.

Bir iPhone Orijinal Olduğunu Kontrol Edin

Exit mobile version