İPhone ve İPad’ı SIM Kartsız Etkinleştirin

0
3179
İPhone İPad SİM Kart

Her yıl, geçen gün piyasa ya her ne kadar yeni telefon çıksa da iphone tartışmasız dünyanın en iyi telefonu olarak kabul edilmektedir. Hem güvenliği hem kendine ait işletim sistemini, İOS’a Unix’e dayanmaktadır.

Yeni bir iphone veya ipad satın alırsanız SİM kart olmadan etkinleştiremezsiniz. İphone’da bu sim kart olmadan etkinleştirmek için birkaç yöntem bulunmaktadır. Bu yazıda yapılan yöntemleri yaptıktan sonra iphone’nuz veya başka İOS cihazınız normal şekilde çalışmayabilir. Aşağıya yazdığım yöntemler yapsanız da iphone ve ipad cihazınızdan olacak tüm sorunlardan internetkafa.com ve İsmail Fiden sorumlu tutulmaz. Sitenin Kullanım Şartları kısmında doğacak hak kaybı ile zaten açıklayıcı bilgi verilmiştir.

İPhone ve İPad Sim Kart olmadan Etkinleştirme Yöntemleri

İTunes Kullanıp İPhone Etkinleşitirme

İphone’dan sim kartı çıkartın.

Bilgisayarınızda İTunes yüklü olsun.

Cihaz belirli bir operatör veya ağa kilitli değilse İtunesu kullanabilirsiniz.

İtunes son güncelleniş hali olsun.

İphone bilgisayar bağlayın.

İphone ile itunes arası bağlantı kurduğunuzda, sim kart yok uyarısı çıkarsa, cihaz bazı şebeke operatörlerine kilitlendiğinden, telefonu açmak için sim karta ihtiyaç vardır. Bu mesaj görünmezse iphone etkinleştirmeye devam edebilirsiniz.

Gereken adımları yaptıktan sonra iphone’uz sim kart takılmadan etkinleşmiş olacaktır.

Kablosuz ağa bağlanabilirsiniz.

İPhone Sim Kart

Başka Sim Kart Kullanıp Etkinleştirme

Ailenizin bir bireyinden ya da arkadaşınızdan sim kart alıp iphone etkinleştirebilirsiniz. Sonra sim kartı geri verebilir ve iphone’u kullanabilirsiniz.

İPhone R-Sim ve X-Sim Kullanma

R-sim ve X-sim ile etkinleştirmek için kullanabilirsiniz. Kartı telefonunuz sim kart yerine takın ve karşınıza çıkan talimatları uygulayın.

İPhone Jailbreak Yapıp Etkinleştirme

İphone’nizi etkinleştirmek için bir yol bulamadıysanız son çare olarak iphone’u Jailbreak yapın. Bu işlem telefonunuzun garantiden çıkartır.

İphone’nuzu güle güle kullanın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz