İPhone’da Dosya Uzantısını Değiştirin

0
3307

Daha yıllık izin bitmedi. Şuan bir boşluk buldum ve bir yazı hazırlayayım dedim. Bir arkadaşım İOS cihazında, İPhone telefonunun da dosya uzantılarını gördüğünü ama dosya uzantılarını değiştirmeye çalıştığını ve olmadığını söyledi. İPhone telefonda dosya uzantısının değiştirmenin bir yolu varsa, bana Whatsapp mesaj atar mısın dedi. Bende bir yöntemini buldum. Bunu sadece kişisel bilgi olarak değil İntenetKafa.com yayınlayayım ve herkesin öğrenmesini istedim. Tabi ki İOS cihazlar da İPhone ve İPad’da dosya uzantısını değiştirmenin bir yöntemi var olduğunu sebep olana arkadaşa ta teşekkürlerimi borç biliyorum.

İlk önce dosya uzantısı nedir kısaca öğrenelim. Bizde bir bilgi olsun.

Dosya uzantısı; veyahut dosya adı uzantısı kullandığımız telefon veya bilgisayarlarımızdaki dosya türlerini tanımamıza yardımcı olan o dosyanın son kısmıdır. Dosya uzantıları genel olarak üç karakter olur daha az iki karakter veya daha fazla dört karakter de olabilirler.

Şimdi artık İPhone ve İPad cihazlarda dosya uzantısını değiştirileceğini yazmaya başlayayım. İPhone’daki dosyalar kısmı ile dosya uzantılarını görebilirsiniz ama dosya uzantılarını değiştirmenize izin vermez

İPhone’da Dosya Uzantısını Değiştirme

İPhone’da dosya uzantılarını değiştirmek için ücretsiz bir uygulama olan FileMaster Privacy Protection kullanabilirsiniz.

FileMaster Privacy Protection uygulamasını buradan İPhone telefonunuza kurun. Dosya uzantısını değiştirmek istediğiniz dosyayı FileMaster Privacy Protection uygulamasının içine taşıyın. Taşıma işlemi bittikten sonra dosyaya uzunca basın. Rename kısmına dokunun. Artık doyası uzantısını değiştirebilirsiniz. Hatta dosya adını da değiştirebilirsiniz.

Umarım bu kısa yazı faydalı olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz