İşlemci Yüksek Sıcaklığa Ulaştığın da Windows Kapansın

0
3188

Yaz aylarında, eğer klimalı evinizde veya ofisinizde saklanıyorsanız, her şey yolunda. Ama dışarı çıkıp dizüstü bilgisayarınızı kullanmaya başladığınız anda, CPU ısınmaya başlar ve sıcaklıklar çok yüksek olabilir. Tüm modern işlemciler yüksek sıcaklık korumasıyla tasarlanmış olsalar da, CPU soğutma fanı CPU’nun düzgün bir şekilde soğumasını sağlar, yüksek sıcaklıklarda çalışarak bilgisayarınızı genel ömrünü azaltabilir.

Eğer CPU’nuzun bir sıcaklık aralığının üstüne çıkmasını istemiyorsanız, bu tür herhangi bir olayda PC’nizi otomatik olarak kapatmak için RealTemp’i kullanabilirsiniz. Program doğrudan PC’yi kapatmayı desteklemez, ancak CPU’nuz belirli bir sıcaklığı geçtiğinde bir uyarı programının başlatılmasını destekler. Yüksek sıcaklığa ulaşıldığında bilgisayarınızı otomatik kapatmak için bu özelliği kullanabiliriz.

Bu işlemin nasıl yapılacağı adımlarına geçelim:

Launcher İşlemci.rar dosyasını https://drive.google.com/file/d/1Sd9CHZypJ1Gv7Cw2z1IFmRV7prYS-mFU/view?usp=sharing indirin ve istediğiniz herhangi bir klasöre çıkarın. İki dosya launcher.exe ve launcher.bat göreceksiniz. Launcher.exe çalıştırıldığında, sadece launcher.bat dosyasını çalıştırır. Böylece shutdowner.bat’ta kapatma komutunuzu girebilirsiniz. Varsayılan komut, Windows bilgisayarda 100 saniye sonra kapatan kapatma / s / t 100’dür , ancak bunu beğeninize göre değiştirebilirsiniz.

RealTemp https://www.techpowerup.com/realtemp adresinden indirin ve bir klasöre çıkarın. RealTemp’in ana penceresinde,  Settings düğmesine tıklayın.

Alarm temperatures kısmını işaretleyin ve RealTemp’ın Alarm çalıştırılabilirliğini yürütmesi gerektiğinde sıcaklığı değiştirin. Tipik bir CPU için 80 ° C iyi bir sıcaklıktır. Fahrenheit sıcaklık birimini seçtiyseniz, o ünitede sıcaklık değerini kullanın.

Alarm EXE düğmesine tıklayın ve yukarıdaki adım 1’den launcher.exe’yi seçin.

OK düğmesine tıklayın ve  ayar işlemi artık tamamlanmış oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz