Kalite Kaybetmeden Videoları Kesin ve Dönüştürün

2
3464

Çektiğiniz videoları (Dijital kamera, Akıllı telefon) bazen istemediğimiz bölümleri anları kısımları çıkartmak istediğiniz mutlaka olmuştur. Sonra videolarınızı Youtube gibi sitelerde online yayınlanmadan önce video dosyalarından çıkarılması gerekiyorsa yardımınıza Joyoshare Media Cutter (video kesici program), videoda istemediğiniz parçaları orijinal ve video kalitesini etkilemeden kesmenize yardımcı olabilir.

Joyoshare Media Cutter, kullanımı çok kolay bir yazılımdır ve kullanıcıları şişirilmiş veya karmaşık bir arayüzle karıştırmaz. Joyoshare Media Cutter penceresinde desteklenen herhangi bir medya dosyasını sürükleyip-bırakabilir ve dahili medya oynatıcısında açabilirsiniz. Bundan sonra, medya dosyasındaki başlangıç ​​ve bitiş noktalarını seçebilir ve seçilen video segmentini çıkarmak için Start düğmesine tıklayabilirsiniz.

Joyoshare Media sadece video dosyalarını kırpmada çok verimli bir şekilde bunu yapabilir. Orijinal videodan videonun yalnızca bir bölümünü kesmenize izin veren diğer benzer yazılımların aksine, Joyoshare Media Cutter, orijinal videodan çok sayıda parçayı kesmenize ve belirttiğiniz sıraya göre birleştirmenize olanak tanır. Bu, zamanınızı koruyabilir ve istenmeyen görüntüleri kaynak videonuzdan kaldırmayı çok kolay hale getirir. Bunların tümü orijinal kaliteyi etkilemeden kayıpsız bir şekilde yapılır.

Windows için bu video kesici açık kaynak projesi FFmpeg tarafından desteklendiği için , tüm popüler video ve ses formatları ile çalışabilir. Hem video dosyasının bölümlerini hem de farklı bir formata dönüştürürken kullanamayacağı hiçbir video veya ses dosyası yoktur. Bu aynı zamanda, videoyu çekmek için hangi cihaz türünü kullandığınıza bakılmaksızın, Joyoshare Media Cutter’in sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Video kesme programınız büyük video dosyalarınızı yavaşça kodlarken bilgisayar ekranınıza bakmaktan sıkıldıysanız, başka video düzenleme veya dönüştürme araçlarından 60 kat daha hızlı kayıpsız medya kesme işlemi yapabildiğinden, Joyoshare Media Cutter’i seveceksiniz. Aslında, küçük bir video dosyasıyla (yaklaşık 100 MB) çalışıyorsanız, tüm kayıpsız işlemler 2-3 saniye içinde tamamlanır.

Medya dosyasını Joyoshare Media Cutter’e yüklediğinizde, kırpılması gereken medya dosyası bölümünün başlangıcını ve sonunu doğru olarak seçmek için kullanabileceğiniz bir oynatma zaman çizelgesi görüntüler. Videoları çerçeveyi çok hassas bir şekilde seçerek kare olarak seçebilirsiniz. Seçimi doğru yaptığınızı görmek için seçilen kısmı da oynatabilirsiniz. Ayrıca, yukarı-aşağı kontrollerini kullanarak başlangıç ​​ve bitiş zamanını manuel olarak da ayarlayabilirsiniz bu size milisaniye hassasiyetini verir.

Joyoshare Media Cutter programını

https://www.joyoshare.com/video-cutter-win

Lossless Cut yaklaşık 80MB’lık bir kapasiteye sahip. Bununla birlikte, tüm popüler video dosya formatlarını kırpmak için gerekli bileşenlerle birlikte geliyor.

Program arayüzü basitleştirildi, bu da kullanımı çok kolay olduğu anlamına geliyor. Başlamak için tek yapmanız gereken, kesmek istediğiniz video dosyasını Kayıpsız Kesme arayüzüne sürükleyip bırakmanızdır. Ardından düzeltmek istediğiniz başlangıç ​​ve bitiş konumunu seçin. Başlangıç ​​noktasını işaretlemek için makasın yanındaki sol ok düğmesini tıklayın ve bitiş noktasını işaretlemek için sağdaki oku tıklayın.

İşlem tamamlandıktan sonra, videoyu dışa aktarmak için makas düğmesine tıklayın. Kırpılmış videodan alınan alıntı, otomatik olarak aynı klasöre kaydedilir, ancak farklı bir adla kaydedilir, böylece orijinalin yerini almaz.

Program kısa yol tuşlarını da destekliyor. Örneğin, başlangıç ​​noktasını işaretlemek için “I” tuşuna, son noktayı işaretlemek için “O” tuşunu ve videoyu kaydetmek için son olarak “E” tuşunu kullanabilirsiniz. Kesmek istediğiniz bölümün işaretlenmesini kolaylaştırmak için, videoyu yavaşlatmak ve hızlandırmak için “J” ve “L” tuşlarını kullanabilir ve ileri ve geri gitmek için “sol ve sağ” ok tuşlarını kullanabilirsiniz.

Videolar için tasarlanmış olmasına rağmen, ses dosyalarını kesmek için kullanılabilir. Süreç hemen hemen aynıdır, sadece ses dosyasını ekleyin ve kırpmak istediğiniz pasajı seçin. Program, MP4, MOV, WebM, MKV, OGG, WAV, MP3, AAC, H264 gibi formatları destekler ve videolarda kodlama veya kod çözme yapılmadığı için neredeyse anında kaydedilir.

Lossless Cut, Windows, Mac ve Linux için kullanılabilir.

Lossless Cut video kesme (kırpma) programını bu; https://github.com/mifi/lossless-cut bağlantıdan indirebilirsiniz.

Veed ile Videolarınıza Düzenlemeler Yapın

Veed videoları küçük düzenlemeler için mükemmel bir seçenektir. Bununla beraber kırpma gibi videolarınıza hızlı düzenlemeler yapabilirsiniz veya sosyal ağlarda göndermeden önce videoyu bir ön izleme imkanına sahip olursunuz.

https://www.veed.io

Bu yazı, 05 Eylül Pazar 2021 günü güncellenmiştir.

2 YORUMLAR

  1. Really good, I usually like to record some videos, so I used them more often. I always wanted to find a suitable software. I finally found it today. It is better than what I used before. It is really good. I also have a good website to share with everyone, I hope everyone likes it, click on my name to view

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz