Kablosuz ağ sinyaliniz artsın

0
759

Yazımın yazılış tarzı biraz kötü daha da kötü olabilir biranda hızlı bir şekilde bu kadar kurgulayıp yazabildim. Artık idare edin ve yazımı okumaya başlayın.

Bazen kablosuz modemimiz bizi internete bağlamada sıkıntı yaşatır. Şöyle ki; evimiz farklı bir odasına ya da balkona veyahut bahçemiz gibi yerlerden internete bağlanmak istediğimizde çekim gücü çok az olur yada kablosuz ağımızı laptopumuz görmez.

İşte bu gibi sinyalimiz azalması, cihazımız kablosuz ağı görmemesi gibi durumlarda windowsumuzun içinden kablosuz internet bağlantımızı sinyalini ve ağ görmeme sorunun güç seçenekleri kısmından çözebiliriz.

kablosuz sinyal

Bu işlemi yapmak için klavyeden windows simgesine dokunun. Arama kutusuna güç yazın. Karşımıza güç seçenekleri çıkar. Buraya tıklayın. Dilerseniz bu işlemi videosunu izleyelim.

kablosuz ağ sinyaliniz artsın video sayfası:

Kendimin windows 8 laptopunda evin bahçesinde kablosuz ağ adını bile görmüyordu. Kablosuz ağı görüyor ve sinyal gücü halk arasında kaç diş çekiyor diye tabir edilen cümle artık üç diş çekim gücüne ulaştı. Az önceki izlediğiniz videoda windows 7 laptopumda çekim gücü bir iken ikiye şuan itibar ile üç ulaştı.

kablosuz wireless adaptörü aldık:

Şimdi gelelim kablosuz ağımızı başkalarıyla paylaşmaya. Kablosuz ağımızı çok yakınımızdaki komşumuza verdik. Ama kablosuz ağımız (wireless- wi-fi simgesi) çok düşük iki ve bir diş arasında oynuyor. Hafta sonu masaüstü kurulu windows 7 yüklü bilgisayara kablosuz wireless adaptörü en ucuzlarından bir arkadaşa aldık. Yukardaki vieodaki uygulamanın aynısı yaptım. İnternet wi-fi erşimi artık üç, dört diş olarak bağlanıyor. Arkadaşım şunun da altını çizelim özelikle yeni yapılan binalarda perde beton yapılıyor. Arkadaşım böyle bir binada oturuyor. Kablosuz şifre erşimini düşük olması yönünde etkiliyor. Bu uygulamayı kablosuz bağdaştırıcı ayarlarını güç tasarruf modunu pilde prize takılı olduğunda en yüksek performans olarak ayarlanması kablosuz erşimimizin sinyalinin artmasında oldukça çok etkili. Yukardaki resme bakın.

Küçük bir not daha hatırlatayım; kablosuz wireless adaptörü antenin pek fazla etkin olmadığı yerlerde anteni çıkartın buraya bakır tel takın. Kablosuz erşimin sinyal güçünün artığını göreçeksiniz. Bizzat işletim sistemi masaüstü (kasalı) windows xp yüklü bilgisayarda deneyip farkı gördüm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here