Youtube Videolarını Çevrimiçi Düzenleyin

0
2595

Bir arkadaşım hafta sonu gezi videosunu düzenlemem için bana verdi. Videonun belirli kısmına yazı eklememi ve yine belirli bir kısmına da şarkı eklesen yeter dedi. Unutmadan da söyleyeyim dedi: Video kalitesi bozulmadan yaparsan çok iyi olur diye ilave etti. Ben online bu işi yapan isteler var mı diye Google’ye İngilizce yazıp aramaya başladım. Böyle siteleri siste içinde kısa açıklamalı link olarak verdim. Bu tür siteler genelde video içeriğinde kısıtlı imkanlar veriyor. Zamanla bu siteler hizmet vermemeye başlıyor. İnşallah size bahsedeceğim kapwing.com böyle olmaz. Bu sitenin kullanımı kolay ve ilk defa video düzenleyen herkes rahatlıkla düzenleme işleri yapabilir.

En güzel yanı video kalitesi kaybettirmiyor ve indirme ve paylaşma linki verdiği gibi düzenlediğiniz videoya filigran eklemiyor. Siteyi kullana bilmek için Gmail ve Facebok ile giriş yapmamız gerekiyor.

Sitenin daha birçok işlevi bulunmaktadır. Siteye videolar yükleyip, düzenleyip bir farklı özelliklerini keşfedip öğrenebilirsiniz.

Kapwing.com ile Video Düzenleme Yapma

 

Ana sayfasına https://kapwing.com gelelim.

Get Started butonuna tıklayın.

Açılan ekranda Upload kısmına tıklayıp ve karşımıza açılan ekranda Click to upload tıklayıp bilgisayarımızdan video yükleyelim.

Ekranın sağ üst köşesinde video yükleme yüzdesi gözükmektedir.

Text kısmından videoya metin ekleyebilirsiniz.

İmages kısmından İnternet ortamından açılan ekranında arama kısmına resim adı yazıp, sonra seçip video içine ekleyebiliyorsunuz.

Shapes kısmından videoya şekille ekleyin.

Timeline kısmından ise, videoya eklediğiniz, yazı, resim, şekillerin hangi sürelerinde gösterilmesini ayarlayabilirsiniz.

Audio kısmından, Click to upload cihazınızdan ses, müzik dosyası ekleyebilirsiniz.

Artık videonuzu düzenleme işlemi bittikten sona indirme işlemine geçebilirsiniz.

Publish düğmesine tıklayın. Burada bira bekledikten sonra Download tıklayıp videonuzu indirebilirsiniz.

Kapwing bu ücretsiz düzenleme yaptırması harika olduğu kadar videoya filigran eklemez ve videonuz sitede bir hafta boyunca kalır. Gmail ve Facebook ile giriş yapmazsanız videonuz filigran eklenir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz