Kaspersky System Checker Donanım Sorunları Öğrenin

0
2992

Kaspersky System Checker, olası donanım ve yazılımla ilgili sorunları teşhis etmeye yardımcı olan, varsa kötü amaçlı yazılımları algılayan Windows kullanıcıları için ücretsiz bir araçtır. Taşınabilir bir araçtır ve yüklü yazılımdaki tüm güvenlik açıkları için Windows bilgisayarınızızi kapsamlı bir şekilde tarar. Bilgisayarınıza bir antivirüs güvenlik yazılımı yüklemiş olsanız bile, bilgisayarınızın güvenliğini ikinci bir program olarak kullanabilirsiniz.

kaspersky-system-checker-donanim-sorunlari-ogrenin

Porogram sistem taraması başlar. Sadece tek bir düğmeye ile Run Diagnostics işini yapar. Tarama biraz zaman alabilir. Bu nedenle, teşhis işlemine başlamadan önce açık pencereleri ve programları kapatmanız gerekir. Windows 10 bir bilgidsyarda birçok yazılım uygulaması yüklüyse belki de biraz zaman alabilir. Eğer bir program yüklü değilse onbeş-yirmi dakika alabilir.

Teşhis işleminin ilerleyişi pencerede görüntülenir ve size durdurma ve size sonuçları gösterme veya şu ana kadar bulunan sonuçları gösterme seçenekleri sunar. Ancak taramanın sonuçlanmasına izin vermeniz daha iyi ve size tam sonuçları gösterecektir. Sonunda, (örneğin, bilinen güvenlik açıklarının bulunduğu Microsoft Ofisin eski bir sürümü) herhangi bir güvenlik açığı olan yazılım yüklenmiş olsanız da, Windows’daki olası yapılandırma sorunlarını görüntüler (örneğin, internet Explorer’da ActiveX’i etkinleştirdiyseniz) Kötü amaçlı yazılım, donanım sorunları, sistem güncelleme sorunları ve daha fazlası görebilirsiniz. 

Bilgisayarınızla ilgili sistem bilgilerini ve ek bilgiler de görüntüleyebilirsiniz. Tüm web tarayıcılarının tarayıcı uzantılarını görüntüleyebilir ve kaldırabilirsiniz. Benzer şekilde, yüklü programları görüntüleyebilir ve bunları kaldırmayı seçebilirsiniz.

Kaspersky Sistemi Checker aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://free.kaspersky.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz