Kripto Para Alma ve Nakite Çevirme

0
758

Kripto para sahibi olmanın iki yolu bulunmaktadır. Platform üzerinden gerçek para birimleri karşılığı satın almak veya Kripto Para kazanabileceğiniz kriptografik şifreleri çözerek blok üretimi (madencilik) sonucu ödül olarak almak. Almak istediğiniz Kripto Para değerinin madencilik için istediği şartlar değişiklik göstermektedir.

Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine bağlı olarak oluşur. Kripto Para değerleri küçük parçalara bölünebildiği için istediğiniz tutarda alabilirsiniz. Kripto Para alım ve satımı için sanal bir cüzdana, yani Kripto Para adresine sahip olunması gerekiyor.

Kripto Para değerlerini satın almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor.

Kripto Para Satın Alma

1. https://bitlo.com adresine gidin. 

Adres çubuğunda yeşil renkli SSL sertifikası mutlaka olmalıdır. 

2. Eğer daha önce doldurmadıysanız “Hesap‘ bölümünden doğum tarihi ve T.C. kimlik numaranız gibi bilgileri tamamlayınız. 

3. Hesabınızda herhangi bir kripto para veya TRY bulunmuyorsa ” Para Yatırma/çekme‘ bölümüne tıklayın.

TRY Yatırma bölümünden yatırmak istediğiniz miktarı yazın ve ” Bildirim Gönder‘ butonuna tıklayarak onay kutucuklarını doldurun. Devam butonuna tıklayınız. Karşınıza çıkan para yatırma kodu bölümünde yer alan işlem açıklaması kodunu not ediniz.

Adınıza kayıtlı, bireysel ve vadesiz TRY hesapları üzerinden transferinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Alıcı/ünvan kısmına Bitlo Teknoloji A.Ş. yazılmalıdır. Farklı, hatalı ya da eksik alıcı adı yazılarak gönderilen transferler banka tarafından reddedilir ve geri gönderim işlem ücreti tahsil edilerek banka tarafından gönderici hesabına iade edilir.

Yapacağınız havale işleminin açıklama kısmına her bir transfer işlemi için ayrı ayrı üretilen, bildirim ekranının işlem açıklaması kısmında görülen kodun doğru yazılması gerekmedir. EFT/Havale açıklama kısmında kod bulunmayan, kullanılmış ya da geçersiz açıklama kodu bulunan transferler gönderici hesaplarına iade edilmektedir.

Her yeni Türk Lirası yatırma bildiriminizde para yatırmanız için size gösterilen alıcı banka bilgilerini kontrol ediniz ve yalnızca TRY yatırma bildirim formunda belirtilen banka ve IBAN numarasına gönderim yapınız.

4. ” Kolay Alış/ Satış ‘ sekmesine geçiniz.

5. Hangi kripto para değerinden satın almak istediğinizi seçin. Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum ve Ripple kripto paralarını satın alabilirsiniz.

6. Kaç TRY tutarında Kripto para almak istediğinizi yazarak almak istediğiniz Kripto Para’nın “… Al” butonuna tıklayınız.

7. İşlem talebiniz alınmıştır.

Kripto Paralar Nasıl Kullanılır?

Kripto para satın almak veya kullanmak için sanal cüzdan oluşturulması gerekiyor. Bu cüzdanların adresleri sayesinde kripto para takası yapabilir, alışveriş yapabilirsiniz. Kripto para transfer işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e, yani zincire dahil olur. Bu sayede aynı Kripto Para değerinin birden fazla kez harcanmasının önüne geçilmiş olur.

Kripto Para Nasıl Nakite Çevrilir?

Kripto paraları nakit olarak kullanmak için borsalar üzerinden satış işlemi yapılabilir. Kripto Paralarınızı borsa üzerinden satılarak karşılık gerçek para tutarı EFT veya havale ile kişilere gönderilir.

Bu yazının kaynak sitesi: https://www.bitlo.com/rehber/kripto-para-nasil-alinir

Bu gün başımdan geçen küçük bir durum bunları bana yazdırdı. 

İnsanların sadece gördüklerimize inanmak yerine gerçeği fark etmeleri gerekiyor. Kimse sıkışmadan gerçek yüzünü göstermez. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz