Kullanıcı Profili Yüklenemiyor Hatasının Kesin Çözümü

0
3093

Bu sorun bizzat bir büyüğümün bilgisayarım masa üstünde kalıyor açılmıyor format at bilgisayar açılsın dedi. Bende format atmadan sorunun çözüleçeğini uygulayıp öğrendim. Sizlere yazılı olarak analtacağım. Bu sorunu çözmek için çok yol olsa da ben size ilk çözdüğüm yol ile anlatacağım. Diğer yöntemleri kısa kısa yazacağım.

Windows kurulumunuz da olabilecek birçok can sıkıcı şey var, ancak en rahatsız edici hatalardan biri bozuk kullanıcı profilidir. Tüm değerli verileriniz, görüntülerden ve videodan tüm belgelerinize ve uygulamalarınıza sabit diskinizde veya SSD’de güvende olmakla birlikte, bu özellikle sorun, sizin erişmenizi engeller.

Oldukça endişe verici bir mesajla belirtildi: “Kullanıcı Profili Hizmeti oturum açma işlemini başarısız oldu” ve bu durum Windows’un tüm sürümlerinde Vista’dan 7, 8, 8.1 ve hatta Windows 10’a kadar olabilir. Ancak paniğe gerek yok. Hatayı düzeltmek oldukça kolaydır ve size bu makalede tam olarak nasıl yapılacağını göstereceğim.

Devam etmeden önce, önlem almaya değer. Herhangi bir bilgisayarı tamir ederken, başka sorunlara yol açabilme şansınız vardır, bu nedenle düzenli yedeklemeler yaptığınızdan emin olun.

 Kullanıcı Profili Yuklenemiyor

Henüz sizde bir alışkanlık haline gelmediyseniz ve bilgisayarınıza giremiyorsanız, sabit diski çıkarmak ve dosyaları başka bir dizüstü bilgisayara veya bilgisayara kaydetmek bir fikir olabilir. USB disk sürücüleri bu durumda bir cankurtaran olabilir, bu da sabit diskinizi içindeki hasarlı kullanıcı profiliyle USB üzerinden başka bir bilgisayara bağlamanıza izin verir.

Ben bu sorununun üstesinden ”Sistem geri yükleme” yapıp kurtuldum.

Sorunu Windows 7 yüklü bilgisayarda çözüldü.

Sistem Geri Yükleme’yi kullanarak bilgisayarınızı düzeltebilme şansınız var. Bunu yapmak için, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows’un önyükleme menüsünü getirmek için F8 tuşuna basın. Güvenli Mod’u seçin ve Windows dosyaları yüklenmeye başlar. Windosw arama kısmına ”geri” yazın karşınıza ”Sistem Geri Yükleme” seçeneği çıkar. Karşınıza gelen ekranda ileri tıklayın ve ardından tarihe göre geri yükleme noktası seçin. Bilgisayarınızın düzgün çalıştığını bildiğiniz bir tarih seçin. Bilgisayarınızı geri yüklemek için İleri ve Son’u tıklatın. Bu sorunu çözebilir, ancak değilse, aşağıdaki tavsiyemize uymanız gerekir. Öncelikle, önce bilgisayarınızın güvenliğini nasıl yapacağınızı gösterecek olan Güvenli Mod’u kullanarak yedeklemelisiniz.

Bu yöntem başarılı olmadıysa aşağıdaki yöntemleri başlık olarak veriyorum.

Bilgisayarınızı üstüste en az iki, üç kere yeniden başlat yapın.

Kayıt defterini yedekleyin.

Bilgisayarınızı kurduğunuz dvd ile onar yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz