Laptop kapağı kapansada bilgisayar uyumasın

0
701

Laptop kapagı kapansada bilgisayar uyumasın

Windows bilgisayarın dizüstü, laptop kapağını kapattığında uyamasını istemiyorsanız kesin çözümü yazımda okuyçaksınız. Ben bunu çok yararlı buluyorum. Windows bunu yaparsınız diyorsanız hadi birlikte öğrenelim.

Bazı kişiler Laptopu ile çok sık yer değiştirmek zorunda olabilirler , Varsayalım öyle bir büroda çalışıyorsunuz ki ikide bir laptopunuzun yerini değiştirmek durumunda kalıyorsunuz , haliyle değiştirmenin en kolay

yolu da kapağını kapattıktan sonra alıp yeni yerinize geçmektir , eğer bu gibi bir durumda laptopunuzun uyumasından hoşlanmıyorsanız aşağıdaki adımları takip edip bunu sağlayabilirsiniz.

laptop kapak

Kapağı kapattığınızda varsayılan olarak, çoğu dizüstü otomatik olarak uyku moduna geçer. Çoğumuz, laptop kapatınca çanta içine atıyorlar, ve sonra da bir anda çalışıyor olması kaçınılmaz bir durumdur. Bazen olsa da, kapak kapalı olduğu sürece laptop çalışır bırakmak isteyebilirsiniz.

Bu işlemi bir üçüncü parti yazılım Windows içine değil yerleşik güç yöneticisini kullanarak yapabilirsiniz.

Güç seçenekleri kısmına yani ‘’kapak kapatıldığında yapılacakları seçin kısmına’’ direk olarak da Windows + R Çalıştır iletişim kutusunu açın. Buraya powercfg.cpl ve Enter tuşuna basın. Bu Denetim Masası’ndaki Güç Seçenekleri uygulaması açılacaktır. Hemen aşağılarda kapak kapatıldığında yapılacakları seçin kısmına ulaşacaksınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here