Mac OS için önyüklenebilir disk oluşturun

0
939

Linux veya Windows söz konusu olduğunda, dosyalarınızı yedeklemenin her yönünü kapsayan yüzlerce ücretsiz ve ticari yedek yazılım çözümü bulunmaktadır. Önyüklenebilir disk oluşturma özelliğini sunan çok sayıda yedekleme çözümü vardır; Windows veya Linux çalışmazken bile en son yedeklemeden verileri geri yükleyip bilgisayarınıza önyükleme yapabilirsiniz. Fakat Mac kullanıcıları için Carbon Copy Cloner dışında başka önyüklenebilir ortamlar sunan pek çok yedekleme çözümü bulunmamaktadır.

Mac OS için Carbon Copy Cloner, eksiksiz bir yedekleme çözümü yüklenmiş bir özelliktir. Yazılım tamamen otomatiktir ve önceden belirlenmiş zamanlarda yedekleme görevlerini yürütmek üzere programlanabilir. Bu, en önemli verilerinizin elle yedeklenmesinin rahatsız edici görevini halleder. Böylece bir sabit disk çökmesi durumunda bile uygulamalarınızı, fotoğraflarınızı ve dosyalarınızı almaya devam edebilirsiniz.

Carbon Copy Cloner

Carbon Copy Cloner’in en ilginç özelliğinden biri, sabit sürücülerinizin önyüklenebilir yedeklemeleridir. Sabit disk arızasında, önyüklenebilir yedeklemelerden (harici bir depolamada saklanır) tek tek önyükleme yapabilir ve Mac’inizi her zamanki gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.  Boş diskinizde sabit diskinizde sabitleme girişiminde bulunabilirsiniz.

Güncel olarak adlandırılan bir özellik kullanılarak, sisteme özgü tüm verileri önyüklenebilir yedeklere kopyalayabilir. Dolayısıyla her zaman tam işlevli ve önyüklenebilir bir sabit disk sürücünüz var. Bunun anlamı acil durumlarda daima hazır bir önyüklenebilir Mac OS sabit diskiniz var.

Carbon Copy Cloner’ı https://bombich.com indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here