NaBoota ile Windows USB Sürücüleri Oluşturun

0
1810

İşletim sisteminin ISO görüntüsünü indirdiniz ve şimdi ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Bu ISO imajı ile yapabileceğiniz üç şey var; işletim sistemini kurabileceğiniz, VirtualBox gibi bir sanallaştırma yazılımında kullanabilir ve açılabilir bir disk oluşturmak için boş bir fiziksel CD / DVD diskte yazmak. İşletim sistemini DVD sürücüsü olmayan sistemlere kurmak için kullanılabilecek önyüklenebilir bir USB sürücüsü oluşturmak.

NaBoota adlı ücretsiz bir araç kullanarak bir işletim sisteminin ISO görüntüsünden önyüklenebilir bir USB sürücü oluşturabilirsiniz. Önyüklenebilir USB sürücüsü oluşturmak için nispeten daha yeni olan bu araç, Windows işletim sistemine ve Linux’a ait olanlar da dahil olmak üzere tüm ISO görüntüleri ile çalışabilir.

NaBoota’nın kullanıcı arayüzü çok basit ve takip etmesi kolaydır. Büyük fontlar ve büyük düğmeler Windows 10’un evrensel uygulamalar tasarımından ilham alıyor. Bir ISO görüntüsü programı direk kurmadan çalışıyor.

NaBoota USB

NaBoota ile Windows USB Sürücüleri Yapma:

İmage kısmından bilgisayarınızdan İso dosyanızı seçin.

Drive kısmından bilgisayarınızdan Usb diski seçin.

Title kısmından işetim sistemi adını yazın.

File system kısmından dosya sistemini seçin.

Begin seçin.

Karşınıza gelen ekranda Yes’i seçin.

ISO görüntüsünden seçili USB sürücünüze kopyalanmasını başlatır ve ISO da önyüklenebilirse önyüklenebilir hale getirir.

ISO görüntüsü dışında, 7Z, RAR, ZIP ve DMZ gibi diğer arşiv dosyalarını da kullanabilir. Ancak bu arşivler için önyüklenebilir durum her zaman mümkün değildir. Ancak, yalnızca FAT32 ve NTFS dosya sistemlerini destekler. EXT3 veya EXT4 gibi Linux tabanlı dosya sistemlerini kullanamayacağınız anlamına gelir.

Diğer bazı programlarda olduğu gibi (örneğin Rufus) çok fazla İşlem yaparız, naBoota kullanımı son derece kolaydır ve naBoota’yı kullanarak sadece üç adımda hızlı bir şekilde önyüklenebilir USB sürücüleri oluşturabilirsiniz.

NaBoota’yı;https://sodiumworks.com/naboota adresinden indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here