Nasa uydu resimlerini gerçek zamanlı görün

0
362

Worldview.earthdata.nasa.gov ile neredeyse gerçek zamanlı nasa uydu resimlerini (fotoğraf) görüntülyebilirsiniz. Bu web sitesi Google Eart çok benzer bir performansa sahiptir ve  görsel odaklanmada çok harika iş çıkartır.

Kullanımı oldukça basittir. Dünya haritası üzerinde fare ile gezinin üzerinde her yerde gidebilirsiniz çok basittir. Platform birçok fenomenler arasında fırtınalar, yangınlar, seller farklı olguları görmek için çok yararlıdır.

worldview nasa

Nasa uyduları ile çekilen dünya’nın uydu görüntülerini görmek için sadece sayfanın sol tarafında bulunan add leyers  butonuna tıklayın ve sonrakarşınıza gelen seçeneklerden istediğiniz yeri seçin. Yukarıda arama (search) kısmından farklı yerleri görüntüler varsa bakabilirsiniz.

Sadece bir veya daha fazla alt kategoriler seçme ve harita üzerinde görüntüleri görebilirsiniz. Daha önce dünya haritasında seçilen bölgedeki ayrıntılı olarak not edilir. Bu verileri okumak için bir kullanıcı iseniz bilgilerin çoğunu anlamayabilirsiniz.  Ama yinede bizlere bir doğal olay hakkında görüntülü olarak elle tutlur bilgi vermektedir.

Bir kategori ve alt kategorileri seçerseniz katmanlar sayesinde dünya haritası üst üste ana başlıklar hakkında bilgi görüneçektir. Burada herhangi birine tıkladığınızda yada alt katagoriye ualaştığınızda size veriler görüneçektir.

Site arayüzünün sağ üst kısmında, bir ekran görüntüsü almak, bağlantı yeri ve seçilen kategoride paylaşan bir projeksiyon ve daha fazla bilgi yapabileceği dört simgeleri vardır. Bir ekran size, jpeg, png, tıff ve kmz biçimini ayarlayabilirsiniz ayrıca piksel çözünürlüğünü değiştirmek ve zip her şeyi sıkıştırabilirsiniz.

Site aşağıdaki linkten ualaşabilirsiniz.

https://worldview.earthdata.nasa.gov

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here