Ofis Programlarını Eski Farklı Kaydet İletişim Kutusu Yapalım

0
3685

Microsoft Ofis, Windows işletim sistemi için oluşturulan en popüler ve en çok kullanılan programlardan biridir. Eminin bir çoklarımız ev iş hayatında Microsoft Excel ve Ofis programları ile belgelerini kullanarak işlerimizi yapıyoruz.

Microsoft ofis uygulamalarının her sürümünde en iyisini kullanıcılara sunmaya çalışmıştır. Eski ofis sürümlerinde belgeleri açmak ve kaydetmek için klasik Windows işletim sistemi kutusunu kullanmıştır. Microsoft Ofis 2010 ve 2013 sürümlerinden itibaren, klasik iletişim kutusu yerine belgeleri açmak ve kaydetmek için farklı bir sayfa görünümü sundu.

Bu yazıda Microsoft ofis programlarının dosya kaydetme sayfasını değiştirmek ve özelleştirmek için bir yol göstereceğim.

Eski Farklı Kaydet

Ofis Programlarında eski Farklı Kaydet İletişim kutusu yapma

Dosyaları açarken veya kaydederken sahne arkasını /Backstage gösterme seçeneğini etkinleştirerek bu yeni kaydetme sayfasını devre dışı bırakıp kalsik Windows işletim sistemi kutusu görünümü alır.

Bu yöntem için ben, Microsoft ofis uygulamalarından Word programını açıyorum.

Dosya > Seçenekler > Kaydet bölümüne gidelim.

Dosya açarken ve kaydederken Backstage’i gösterme seçeneğini kutusunu işaretleyelim.

Tamama tıklayın.

İşlem Onaylandığında, dosya kapatırken Backstage görümü atlanır yerine varsayılan iletişim kutusu otomatik olarak görünmeye başlar.

Word dosyasını kapatmayı bir deneyin. Varsayılan Farklı Kaydet seçeneğiniz görünecektir. Bu yaptığımız, işlem genel olduğun için tüm ofis programları Excel, PowerPoint aynı eski Farklı Kaydet seçeneği şeklinde görünecektir.

Eminim bir çoğumuz ofis programlarında eski Farklı Kaydet görünüm şeklide göstermek isteyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz