ParkControl ile işlemci performansını arttırın

0
1309

Modern bilgisayarlarda işlemciler (CPU) çekirdekler gerçekten çok güçlüdür. Çoklu çekirdek işlemci bilgisayarlarda genel saat frekansı elde edilse de tüm bu çekirdekler birbirine çok güçlü bir güç tüketirler. Buna ek olarak, çekirdeklerin hepsi tarafından üretilen ısı ile uğraşmak zorundadır. Windows işletim sistemi böylece, bekleme veya park modunda kullanılmayan çekirdekleri koyarak tüketilen güç tasarrufu ve üretilen ısıyı azaltarak bu sorunu ele almaktadır. Ancak Windows size park moduna kaç çekirdek ve ne zaman o nasıl belirlediği üzerinde herhangi bir kontrolü vermez.

 

ParkControl islemci performansını arttırın

ParkControl adında yeni bir yazılım size yardımcı olabilir. Bu yazılımın geliştiricileri, Windows CPU çekirdek park nasıl kontrol dikkatle güç profili yapılandırmasını seçerek yönetebilirsiniz.

ParkControl uygulamasında, kullanımda geçerli güç profili görüntülenir. Parkcontrol programı sizlere park ayarları pil ayarı, frekans ölçme, güç tüketimini azaltmak için işlemci frekansını ölçeklemesini beliler.

Değişiklik yapmak için istediğin bir güç profilini (yüksek performans, dengeli, güç tasarrufu) seçebilirsiniz. Park modu veya frekans yüzdesini seçebilirsiniz. Örneğin dört çekirdekli işlemcide ayar olarak %25 yaparsak Windows işlemciyi çekirdek için karar verdiğinde park işlevi kullanmak için bir çekirdeğinizi park kontrol (oto park ) çeker ve sisteminizin gerçek kullanılması değerlerine getirir.

Sonuç olarak; ParkControl yazılımı çoklu işlemci kullanan Windows sisteminde park moduna nasıl yapılandırmanızı sağlar. Çekirdek (işlemci, cpu) performansını arttırmak için çok faydalıdır. Aynı zamanda işlemci farklı çekirdek güç tüketiminden tasarruf etmektedir.

Parkcontrolu bitsum.com/parkcontrol indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here