Saldırıya Uğramış bir Şifreyi Öğrenin

0
3143

Güvenlik ihlalleri yinelenen bir gerçektir ve şifrelerin filtrelenmesi ile başa çıkmak kötü bir şeydir. Bu nedenle, PassProtect gibi, kullanacağımız bir şifrenin veri ihlalinde açığa çıkıp çıkmadığını bize bildiren uzantılar vardır. Artık kötü anahtarlar kullanarak sona erdi diyebilirim.

Şu anda Google Chrome için kullanılabilen bu eklenti, girdiğimiz bir şifre daha önce saldırıya uğramışsa ve bu nedenle güvensizse, gerçek zamanlı olarak bilmemizi ve tarayıcının kendisinde bir açılır pencere bildirimi yapmamızı kolaylaştırır.

PassProtect saldırı

Çoğu sitenin ve hizmetlerin yalnızca parolaların güçlendirilmesini gerektirdiğinden, PassProtect, kaba kuvvet veya sözlük saldırıları aracılığıyla basit ve kolay anlaşılır anahtarları engellememize yardımcı olacaktır.

PassProtect, e-postanızla tanımlanan herhangi bir kullanıcı hesabının ele geçirilmiş olup olmadığını bilmemize olanak tanıyan ve daha önce hiç görmedikleri, saklanmadıklarından emin olmak için k-anonimleştirme özelliğinin kullanılmasını sağlayan hizmet olan pwned’ın yazılımıyla çalışır. doğrulama işlemi sırasında ağ üzerinden şifreler gönderin.

Ayrıca, kullanıcı güvenliğini iyileştirmek için bir web sitesinde de kullanılabilen tamamen ücretsiz, açık kaynak ve güvenli bir uzantıdır. Tek bir kod satırı eklemek yeterli olacaktır.

PassProtect, benzersiz güçlü şifreler oluşturmak için şifre yöneticisi veya şifre oluşturucu kullanmayan Chrome kullanıcıları için kullanışlı bir eklentidir. Yine de, hesaplar için benzersiz şifreler üreten kullanıcılara çok az yararı vardır. Uzantı, kullanıcıların özelliği kapatması ve veri gizliliğinin odaklanması şartıyla, bence tarayıcıya iyi bir yerel ekleme yapacaktır.

PassProtect eklentisini sitenin resmi sayfasından indirebilirsiniz.

https://www.passprotect.io

https://chrome.google.com/webstore/detail/passprotect/cpimldclklpfifolmdnicjnfbjdepjnf

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz