PDF’den Parolayı Kaldırmak için Chrome Kullanın

0
1093

PDF dosyaları ile çok haşır neşirseniz birde her dosyanın parolası varsa ve de üstelik parolalar hatırlamıyorsanız bu iş oldukça zor olacaktır. Birde PDF dosyalarının parolasını biliyor ya da her defasında açmak için paroladan kurtulmanın çok basit yolu bulunmaktadır. Parola korumalı PDF dosyalarından tamamen Google Chrome ile parolaları kaldırabilirsiniz. Google ürünleri Chrome da varsayılan olarak PDF dosyalarını açmaktadır.

Açıklama: Parolayı biliyorsanız PDF dosyasından kaldırabilirsiniz. Parolayı bilmiyorsanız parolayı açamazsınız. Parolayı PDF dosyasından kaldırmak için Opera ve Microsoft Edge tarayıcısında da yapabilirsiniz.

Chrome’u Windows, MacOS, Linux veya Chrome OS sistemlerini kullanıyorsanız tarayıcınız ile yapabilirsiniz.

Chrome’u Kullanarak Parolayı PDF’den Kaldırın

Arkadaşınızdan gelen parola korumalı PDF dosyasını bilgisayarınıza indirin. PDF dosyasından parolayı kaldırmak için aşağıdaki yazılanları yapalım.

PDF dosyasına sağ tıklayın ve Birlikte aç kısmından Google Chrome‘u seçin.

Şimdi açılan ekranda, Şifre gerekiyor kısmına şifreyi yazın.

Açılan PDF dosyasının en sağ üst kısmında yazıcı simgesine tıklayın.

Açılan ekranda Hedef kısmının karşısında PDF olarak kaydet seçin.

Kaydet düğmesine tıklayıp bilgisayarınıza indirin.

Artık bundan sonra PDF dosyasına şifre girmenize gerek kalmayacaktır.

Bu yeni PDF dosyası, PDF verilerini orijinal yapısını kaydetmeye devam ederken parola korumalı olmayacaktır. Sisteminiz PDF’nin yinelenen bir kopyasını oluşturur ve bu yinelenen kopyanın bir parolası olmaz. PDF dosyasının yazdırılmasına izin verilmezse bu yöntemin çalışmayacağı unutulmamalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz