Site icon internetkafa.com

PlayStation Oyunlarını Windows ile Oynayın

EPSXe adlı programla gerçek bir Sony PlayStation oyunlarını dvd’leri yoksa da herhangi bir sorun olmadan yasal olarak kullanılabileceğiniz Windows için PlayStation emülatörüdür. PlayStation donanım satın almak zorunda kalmadan oyunları çalıştırmak isteyebilirsiniz.

Programı kullanılmadan önce ePSXe PlayStation donanım bios kodunu sorar. (Gerçek Sony PlayStation sahipseniz sadece alabilirsiniz) herhangi bir geçerli BIOS kodu olmadan, ePSXe çalışmaz veya doğru oyun yüklenmiyor.

EPSXe emülatörü ilk kez başlattığınızda yapılandırma kurulumu için sorular sorarak kurar. Kolay bir yapılandırma ile oyunların düzgün yükleme ve bunların öykünmesi için gerekli kurulum çeşitli ayarlara izin verir. Oyun doğru yüklendiğinden emin olun bu sihirbazın bios ayarlarını seçmek zorundasınız. Bios dosyası mevcut değilse sonra Windows bilgisayar PlayStation oyununu çalıştırmaz.

EPSXe yapılandırması tamamlandıktan sonra, ePSXe penceresinden menu bar kısmından gelen oyun dvd’ler, cd’ler veya iso görüntüleri yüklemelerini deneyebilirsiniz. Gerçek bir PlayStation cihazda görünümünden çok farklı olmayacaktır. Eğer çok daha fazla PlayStation oyun oynamak istiyorum diyorsanız mode bakarsanız tam ekrana geçiş yapabilirsiniz.

EPSXe emülatör PlayStation oyunları olamadan yapamayanlar, bağımlıları için yararlı bir uğraş olabilir. Windows’un tüm sürümlerinde çalışır ve popüler PlayStation oyunları bazılarını destekler. EPSXe Google Play Store’dan Android cihazlar için kullanılabilir. Linux sistemlerinde de oynayabilirsiniz. Aşağıdaki indirme url sinden android cihaz ve Linux sistemleri için indirme linki de bulunmaktadır.

Epsxeyi buradan  indirebilirsiniz.

Pogo ile oyun oynayın:

Pogo online oyun sitesi 1998 de yayın hayatına başladı. Site kendi türünde atası sayılabilir. Son senelerde bu tür siteler oldukça yaygın. Online türünde oldukça çok çeşitli oyunlar bulunmaktadır. İphone app deposunda en iyi beş ücretsiz uygulamalar içinde yer almaktadır. Facebook üzerinden de oyun oynayabilirsiniz.

Windows ve android ücretsiz için playstation emülatörü:

Ppsspp ücretsiz playstation emülatörü 800’den fazla oyun oynayabilirsiniz.
Birçok dosya türleri bu emülatör tarafından destekleniyor. Bazıları cso, iso, prx, elv vb.

Ppssp bazı özellikleri aşağıya sıraladık.

Psp emülatörü mevcut çoklu özellikleri vardır.
Özellik sorunsuz oyun oynamak için yardımcı olacaktır ‘grafik kart’ ayarlamak için.
Haritalama özelliği oyunu oynamak için istenen tuşları ayarlamak için çok kullanışlı.
Eğer kesintisiz oyun oynamak için bu emülatör optimize ederek ayarlayabilirsiniz.
Birçok ‘sistem’ seçeneği vardır. Örneğin, psp modeli (1000 veya 2000/3000), vb seçin, psp cpu saat hızı değişir, hızlı bellek seçeneği etkinleştirebilirsiniz.
Oyun sırasında ekran görüntüleri yakalayabilir ve otomatik olarak jpg veya png resim olarak bilgisayarınıza kaydetme olanağı vardır. Ekran yakalamak için ‘f12’ tuşunu kullanabilirsiniz.
Bu emülatör de android ve diğer cihazlar için kullanılabilir.

Web üzerinden mevcut çoklu diğer psp emülatörleri vardır. Ancak, bu mükemmel çalıştığı testlerde kendini teke yazılım olarak belli etmiştir. Kesinlikle çocuklar için bu http://www.ppsspp.org emülatörü tavsiye ederim. Oyunu Türkçe olarak da kullanabilirsiniz.

Exit mobile version