Program kaldırma programları

0
652

Windows programın kendi kaldırıcı windows ınstaller, 1999 yılından bu yana her windows sürümünde var olan bir iç işletim sistemi uygulamasını oldukça başarısız.

Windows ınstalllerle kaldırılan programlar kayıt defteri girdileri, programı klasörler ve hatta bazı temel dosyala kalıntı halinde kalır.

Ekstra bir yazılım olan uninstaller programlar kullanmak gerekiyor. Size bu alanda çok kullanışlı bir programı tavsiye edeceğim.

Iobit uninstaller tamamen uygulamaları kaldırmak ve çevresinde herhangi bir istenmeyen iz bırakmaz ve hafif yazılımdır. Kullanımı kolaydır ve herhangi bir kurulum gerektirmez.Üstelik ücretsizdir.

program-kaldirma-programlari

Bir kez uygulama indirdiğiniz, yapmanız gereken her şeyi çalıştırmak için exe dosyasını çift tıklayın. Hiçbir kurulum yapmanıza gerek yok.
Ana ekranda sistem tüm yüklü uygulamaları aşağı listeler. Sol kenar çubuğundan, araç çubuğu, son yüklü,kullanılan programlar ve windows güncellemeleri ile liste filtreleyebilirsiniz. Buradan, hangi uygulamaların işe yaramaz ve kaldırılabilir öğrenebilirsiniz.
Bir uygulamayı kaldırmak için, sadece kendi giriş tıklayın ve uninstal düğmesini tıklatın. Toplu kaldırma modu da bulunmaktadır. Kaldırma sırasında, ıobit kaldırıcıyı önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturun standart kaldırma (varsayılan windows kaldırıcı ile) devam edin.

Ana ekranda, bu sistem tüm yüklü uygulamaları aşağı listeler. Sol kenar çubuğundan, Araç Çubuğu, son Yüklü, Büyük Nadiren Kullanılan Programlar ve Windows Güncellemeleri ile liste filtreleyebilirsiniz. Buradan, hangi uygulamaların işe yaramaz ve kaldırılabilir öğrenebilirsiniz.
Bir uygulamayı kaldırmak için, sadece kendi giriş vurgulayın ve Kaldır düğmesini tıklatın. Eğer birden fazla uygulama seçin ve hepsini birden kaldırabilirsiniz bir toplu kaldırma modu da bulunmaktadır.
Kaldırma sırasında, ıobit kaldırıcıyı önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturmak ve standart kaldırma (varsayılan Windows kaldırıcı ile) devam edin.
Kaldırmada kayıt defterinde herhangi bir artık dosya ve kayıtları tespit etmek için güçlü bir tarama gerçekleştirir.Kaldırma işleminde istemediğiniz dosyalarıda seçebilirsiniz.
Kaldırmak istediğiniz uygulama kaldırma listede yoksa ya da uninstallable değilse, programı kaldırmak için forced uninstall düğmesini kullanabilirsiniz.Eğer forced uninstall düğmesini tıkladığınızda, kaldırmak istediğiniz programı bulmak için sizin için bir arama kutusu getirir. Ya programı tam yolunu girin veya program adını yazın ve arama özelliğini kullanabilirsiniz.

İndirem sitesi:

http://www.iobit.com/advanceduninstaller.html

Bu alanda alternatif programlar:
http://download.cnet.com/Your-Uninstaller/3000-2096_4-10143715.html?part=dl-&sub j=dl&tag=button

http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html
http://programs-manager.comodo.com
http://download.cnet.com/Advanced-Uninstaller-Pro/3000-2096_4-10069986.html

Aşağıdaki sitelerde de uninstaller programları toplu halde göz atabilirsiniz:

http://www.bleepingcomputer.com/virus-removal

http://blog.mightyuninstaller.com/category/remove-rogue-program

http://uninstall-guides.specialuninstaller.com

http://www.how-to-uninstall-program.com

http://maxuninstaller.com/howtouninstallguides

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here