Kast ile Şirket içi İnternet Yasağını Aşın

0
1104

Beş senedir www.internetkafa.com yasaklı siteleri aşmak özellikle sosyal medya siteleri (facebbok,twitter,instagram,youtube,film,oyun) için gerek kendi bulduğum ya da Türk sitelerinden ve yabancı kaynaklardan bilgileri hep paylaştım. Paylaşmaya da devam edeceğim. Bu yöntemler aşılsa da kısa zaman sonra tekrar site engeli ile karşı karşıya kalıyoruz. Site erişim engelini aşmak için program ya da sistemimize bazen çok ayar yapma gerekiyor. Ya da birçok kullanıcı bu ayarları yapmak için üşeniyor birazda bilgisayar bilgisi gerektiğinden yapamıyor.

Burada sizlere bir site adresi vereceğim. Bu siteyi genelde tanıtan insanlar indirme ve yükleme hızının yüksek olduğundan bu planı ön plana çıkartmışlar ama ben bunun esas bizi ilgilendiren yönüne bakacağım. Bu site tam olarak Windows vds, Linux vds vb.. ne olduğunu tama olarak çözemedim içimden Windows sunucu gibi geçiyor.

Fazla meraklandırmadan site adresini yazıyorum; rabb.it giriş yaptığınızda sign up kısmından üye olmanız gerekiyor. Üye olunca iş yeri, okul, internet servis sağlayıcı size koyduğu internet yasağını kolayca hiçbir ayar yapmadan aşabilirsiniz. Tabi burada en önemli nokta rabb.it sitesinin iş yeri (şirket interneti) yasak olmadığı sürece giriş yapıyorsanız sizin asla yasak olmayacaktır.

Yaklaşık bir aydır kullanayorum her hangi paralı üyelik istemedi. Site şuan beta aşamasında bu yüzden olsa gerek sanırım ilk üylerine imkanlarını kullandırıyor.

Rabb.it, Netflix, Hulu, YouTube ve diğer olası tüm web siteleri gibi önde gelen servis sağlayıcılarından gelen videoları tek bir oturumda akışla izlemenize olanak tanır. Aynı zamanda bir video sohbet servisiyle bir araya gelir ve ekranı 10 kişiye kadar izlemenize izin verir. Birlikte bir şeyler okuyabilir, film izleyebilir, internette mevcut bir şeyler öğrenebilirsiniz.

 

Siteye üye olarak bir çok fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Facebook adresinizden giriş yapabilirsiniz. İnternet hızınız fazlasıyla artar. Film, video, oyun oldukça rahat rahat hızlı internet seytri yaşarsınız. Kayıt olduktan sonra bir odada 15 kişi ile aynı anda kullanabilirsiniz. Url’yi arkadaşlarınızla paylaşarak işe başlayabilirsiniz. Rabbit yayını başlattığınızda, odanın herkesi tarafından görülebilen sanal bilgisayarlar çizilir; böylece herkes aynısını aynı anda görür. İster web tabanlı ister tarayıcıda ekelnti yada ios cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

İOS cihazda https://itunes.apple.com/app/apple-store/id1034629715?mt=88 adresden indirebilirsiniz.

Chrome tarayıcıya https://chrome.google.com/webstore/detail/share-on-rabbit/dplabnbcafdgpcjmibgkekpaejlfhnkl?hl=tr adresden kurabilirsiniz.

Kast kısaca bahsetmek gerekirse:

Site şubat 2013’te Mac için bir uygulama başlamıştır. Sonra Ağustos 2014’te Rabbit’in web tabanlı bir sürümünü karşımıza çıktı. Şubat 2015’te Video by Fast Company’nin En Yenilikçi İlk 10 Şirketi arasına girdi. Ekim 2015’te, iOS için bir uygulama başlattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here