Site icon internetkafa.com

Resimlerdeki Arka Plan Temizliğini En Kolay Şeklide Yapın

Artık görüntülerden arka planı kaldırmak her zamankinden çok daha kolay olmaya başladı. Asla Photoshop uzmanı olmaya gerek yok. Bir bilgisayarı veya cep telefonunu ile çevrimiçi resimlerdeki arka palanları kaldırabiliriz. İnternet’te, WhatsApp gibi sosyal mesajlaşma platformlarında bir çıkartma olarak düzenlemek veya paylaşmak için görüntülerden arka planı otomatik olarak kaldırabilen bazı araçlar ve uygulamalara çok rast gelmişinizdir.  

Şu anlık internetkafa.com olarak tavsiye sitemiz Erease.bg oluyor. Temel olarak resimlerdeki arka planları silen Erase.bg, şu aralar oldukça popüler. Sosyal medyada arka planı temizlenmiş profil fotoğrafları sıkça görmekteyiz. Hayatımıza yeni giren Clubhouse’da da bu tip profil fotoğrafları karşımıza çıkmaktadır. Sizde bu pratik siteden faydalanmak isterseniz işte adresi: https://erase.bg

Erase.bg, popüler arka plan sökücü web araçları arasındadır. Siteyi kullanmadan önce Gizlilik Kısmını bir okuyun. Site sunucularına yüklenen görüntüleri gizli olarak ele aldığını iddia ediyor. Görüntüleri hiçbir yerde paylaşmaz ve yayınlamadığını ve yüklemeden yaklaşık bir saat sonra, şirket hem yüklenen resmi hem de ortaya çıkan görüntüyü sildiğini belirtiyor. Ama resimleri kendin de iki hafta süre ile saklıyor. Bu gizlilik politikalarını sadece bu site için değil genel de tüm web siteleri için devamlı değiştiğini asla unutmayalım. Değişikliklere devamlı olabileceği düşünüp tüm siteleri bu doğrultuda verdiği hizmeti kullanalım. 

Erase.bg İle Çevrimiçi Görüntüden Arka Plan Kaldırma

Özelliklere gelince site yüzde yüz otomatiktir ve kullanımı ücretsizdir. Web aracının çalışması için sadece bir İnternet tarayıcı gerekir.  Resimlerdeki arka planı kaldırmak için seçtiğiniz herhangi bir cihazda çalışabileceği anlamına gelir.

Görüntülerden arka planı kaldırmak için https://erase.bg gidelim. 

Arka planını kaldırmak istediğiniz resmi ister cihazımızdan Fotoğraf yükleme mavi butonuna tıklayalım. Fotoğrafı yüklemesi işlemi başlar.  Saydam arka plan kaldırıldı yazısının altında resmi görebilirsiniz.  

Ekranda biraz aşağıya inip, İndir düğmesine tıklayıp resmi cihazınıza indirebilirsiniz. 

Kaldırılan arka plana sahip görüntüyü SD kalitesinde birçok kez indirebilirsiniz. İndirilen dosya, arka planı olmayan görüntüler için gerçek format olan PNG olarak kaydedilecektir.

Bu yazının kaynak sitesi; https://www.ergene.org/arka-plan-temizlemenin-en-kolay-yolu
Exit mobile version