Sağ tıklama menü programı

0
658

Sağ Tıklama Menüsü veya Context Menu, Windows, masaüstü ya da bir dosya veya klasör üzerine sağ tıkladığınızda, görüntülenen menü vardır.Bu menü size çoğu zaman kolaylık sağlar.Çoğu program bu menüde kurulduktan sonra yerini alır.Programların kaldırma optimasyonları bile sağ tıklama münüsünde yerini alır.

Yararlı bu menü öğeleri bu yığılmayı azaltmak veya kaldırmak isterseniz, bunu yapabilecek imkanlarda var.Menü entegrasyonu devre dışı bırakmak mümkün olabilir.Aksi takdirde, kayıt defterini düzenleyerek veya bir çok yazılım denemeniz gerekebilir.Bu yazılı listesi çok uzun ve acaba ikileminde de kalabilirsiniz.

sag-tiklama-menu-programi

Sağ tıklama menüsüne istenmeyen girişleri kayıt defteri düzenleyicisi’ni kullanarak manuel olarak hkey_classes_root*shellexcontextmenuhandlers dizininden düzenleyebilirsiniz.

Sağ tıklama menüsü için belki de en ideal yöntem yada program kısaca özelliklerini size belirteyim.

Kolayca windows explorer içerik menüsüne görünen öğeleri kontrol sağlayacaktır.File menüsünden araçları ekleyebilir, silebilir ve windows explorer’ın içerik menü öğeleri özelleştirmek sağlayabilirsiniz.

Bu program şu yapılandırmanızı sağlar:
Dosya ve klasörler üzerinde işlemleri yapmak için bazı yarar ekler.Çalışan harici uygulamalar izin özel komutlar eklemek, kopyala / belirli bir klasöre taşımak veya belirli dosya türlerini silin. Alt menüsü yapılandırır. Içerik menüsüne diğer uygulamalar tarafından eklenen ve çok daha fazlası olan komutları etkinleştirmek ve devre dışı bırakma gibi.
İndirme sitesi:

http://www.softpedia.com/progDownload/ContextEdit-Download-78704.html

Bu yazılımda işinizi görür:

http://www.nirsoft.net/utils/shexview.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here