Sanal masa üstü arttırıcı

0
980

Virtual Desktop Enhancer bu kelimelerin Türkçesi sanal masaüstü artırıcı  biraz daha farklı bir isim yakıştırması yapabiliriz. Genellikle bu tarz programların kullanımı yoğun masaüstü çalışması ya da aynı anda farklı duvar kağıtları kullanma gibi nedenler olabilir. Ancak sanal Masaüstü Linux kullanıcıları için yeni bir şey değildir. Çalışma alanlarının çok olması nedeniyle Multitasking (çoklu görev) kullanıcılar için bu özelliğin önemini gören Microsoft geçtiğimiz yıl Windows 10 sanal masaüstü özelliğini tanıtmıştı. Windows 10 sanal masaüstlerine erişmek için kısayol tuşu Win + Tab kullanabilirsiniz. Yeni yeni sanal masaüstleri oluşturabilirsiniz.

Windows kısayol kullanarak tasarlanmış olan Windows 10’da sanal masaüstleri mevcut özelliklerini geliştirmek ve (Windows’un 10 son 64-bit sürümünde sadece çalışabilir Virtual Desktop Enhancer adında yeni bir araç var. Eğer herhangi bir şey yüklemeniz gerekmez bu yazılı taşınabilir bir programdır. İndirdiğiniz programı rar dosyasından çıkardıktan sonra Windows 10 Virtual Desktop Enhancer 0.7 klasörün içine girin. Buradan virtual-desktop-enhancer yeşil renkli H harfli uygulamaya tılayıp sanal masaüstleri oluşturabilirsiniz.

Sanal masa ustu arttırıcı

Bu kullandığınız sanal masaüstü sayısını belirten Windows bildirim alanında küçük bir simge yerleştirir. Her oluşturduğunuz sanal masaüstleri sayısı rakamla gösterecektir. Sağ tıklayın ve (kısayol Win + Tab basmakla aynı olan) sanal masaüstleri yönetmek için seçebilirsiniz. Windows 10 sanal masaüstünden kontrol yapabilirsiniz.

Ayrıca sanal masaüstleri geçici bir çözüm bulmak ve sanal masaüstü her biri için ayrı bir duvar kağıdı atamak için kullanılan kısayol tuşları özelleştirebilirsiniz. Virtual Desktop Enhancer ile sanal masaüstleri özelleştirmek için settings.ini Windows Not Defteri’nde sanal masaüstü enhancer.exe aynı klasör içinde bulunan ve uygun değişiklikleri yapın açabilirsiniz. Bu değişiklikleri kaydettikten sonra ana Sanal Masaüstü Enhancer programı yeniden başlatın zorundasınız.

Virtual Desktop Enhancer Windows 10 sanal masaüstü özelliği bazı ekstra işlevsellik ekler. Etrafında sanal masaüstü pencereleri taşımak ve onları genelinde geçmek için kısayol tuşları özelleştirebilirsiniz. Aynı zamanda sanal masaüstleri her biri için ayrı duvar kağıtları tanımlayabilirsiniz.

  – Sanal masaüstü artırıcıyı buradan indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here