ScanTransfer ile Telefonunuzdan Bilgisayarınıza Dosya Aktarın

0
973

IPhone’unuzu kullanarak mükemmel bir video yaptığınızda veya Android akıllı telefonunuzu kullanarak harika bir resim çektikten sonra, düzenlemek ve diğer insanlarla paylaşmak isteyebilirsiniz. İlk adım insanların aldığı medyayı kendi bilgisayarınıza veya Mac’lerinde düzenlemek ama bunun için eski USB veri kablosuna ihtiyaç duyuyor veya belki de telefonunuza bir uygulama yüklemek zorunda kalacaksınız. Ancak, ScanTransfer adlı küçük ve basit bir Windows programı kullanıyorsanız bunların hiçbirine ihtiyacınız yoktur.

ScanTransfer, Windows PC’nizde çalıştırmanız gereken taşınabilir bir programdır (yükleyici versiyonu da mevcuttur). Programın penceresi, bilgisayarınıza özgü bir QR kodu ve akıllı telefondan dosyaların yerleştirileceği bir klasör görüntüler. Bu klasör çok uygun olan Windows Masaüstünde bulunur, ancak isterseniz bu klasörü değiştirebilirsiniz. Ayrıca, akıllı telefonunuzdan PC’nize aktarılırken JPEG görüntülerini sıkıştırmak için bir ayar da bulunmaktadır. Sıkıştırma JPEG görüntüleri için dosya boyutunu düşürebilir.

ScanTransfer

Şimdi tek yapmanız gereken bu QR kodunu akıllı telefonunuzdaki QR tarayıcı uygulamasıyla taramanız. Genellikle, telefonunuzdaki kamera uygulamasını kullanarak QR kodunu tarayabilirsiniz. Ancak böyle bir QR kod tarayıcınız yoksa  ZXing Barcode Scanner (barkod okuyucu uygulama) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.zxing.client.android Android akıllı telefona ve QuickMark QR Reader https://itunes.apple.com/us/app/qr-code-reader-quickmark-barcode-scanner/id384883554 iPhone’a yüklemenizi öneririz. QR tarayıcısı, web tarayıcınıza dokunup açabileceğiniz bir bağlantı görüntüler.

Akıllı telefonun web tarayıcısında dosyalarınızı akıllı telefonlarından seçip bilgisayarınıza aktarabileceğiniz bir düğme gösterilir. Bir seferde istediğiniz kadar çok dosya seçebilir ve istediğiniz sürece dosyaları birbiri ardına seçmeye devam edebileceksiniz.

Bu dosyalar hem PC’nizin hem de akıllı telefonun bağlanması gereken WiFi ağı üzerinden aktarılır. Aslında, ScanTransfer penceresi, aygıtlarınızın aynı WiFi ağına bağlı olmadan programın çalışmaz olduğunu size bildirir.

ScanTransfer’i https://scantransfer.net indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here