Secure File Deleter ile Windows’da dosyaları güvenle silin

0
124

Bir muhasebeci olan arkadaşım, vergilerini hazırlarken birçok müşterisinin kişisel belgeleriyle çalışıyor. Bu belgelerden bazıları bilgisayarlarında dosya biçiminde saklanır ve sosyal güvenlik numarası, ev adresi, telefon numarası ve sürücü lisansı gibi bilgileri içerebilir. Vergi dosyalarını tamamladıktan sonra, o dosyayı düzgün bir şekilde atmak için bir kağıt parçalayıcıyı kullanır. kağıt belgeleri içerir, ancak bilgisayardaki dosyalar Windows Gezgini kullanılarak silinir.

Hassas dosyalarla çalışmak, kağıt belgeler için bir kağıt parçalayıcı kullanıyormuş gibi, bilgisayarınızda bir dosya parçalayıcı kullanmanızı gerektirir. Secure File Deleter (Güvenli Dosya Silme) Makinesi gibi ücretsiz bir dosya parçalayıcıyı kullanmak, kimsenin Recuva gibi dosya kurtarma araçlarını kullanarak silinen dosyaları kurtaramamasını sağlar. Bu araç dosyalarınızı silmeden önce üzerine yazabilir ve böylece birisi kurtarma işlemini başarmış olsa bile, orijinal dosyalardaki hassas verileri değil yalnızca bazı rastgele çöp dosyalarını alacaktır.

Secure File Deleter

Secure File Deleter, kullanımı kolay bir arabirim sunar ve dosyaları parçalamak için tek yapmanız gereken dosyalarınızı Güvenli Dosya Silme Cihazı penceresinde sürükleyip bırakmanızdır. Öğütmek istediğiniz klasörleri veya dosyaları manuel olarak da seçebilirsiniz. Seçim yapılır dosyalar otomatik olarak parçalanır.

Güvenli Dosya Silme Programı ( Secure File Deleter) ayarlarında, Windows masaüstünde program kısayolunu oluşturmayı seçebilirsiniz; böylece gerektiğinde hızlı bir şekilde başlatabilirsiniz. Bu program başlatıldığında görüntülenecek hoş geldiniz ekranını gizleme seçeneğini de seçebilirsiniz. Rastgele karakterler üretmek, dosyaları silmeden önce boşaltmak, dosyaları / klasörleri silmeden önce yeniden adlandırmak ve dosya zaman damgalarını değiştirmek gibi dosyaları güvenli bir şekilde silmek için üzerine yazma yöntemlerini seçmek için ayarlar da vardır.

Secure File Deleter programını aşağıdaki linkten inidirebilirsiniz.

https://www.cyrobo.com

Windows önyükleme diskleri indirin:

Allbootdisks microsoft şirketine ait bir çok işletim sistemi (daha çok eski) önyükleme diskler için bir numaralı ücretsiz kaynaktır.

Site ms-dos 3.3 tan windows xp professional kadar aralığı arasındaki tüm işletim sistemlerinin bir önyükleme disketi sunuyor.

Siteye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

http://www.allbootdisks.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here