Windows’da Ses Kayıtlarını Metin Haline Getirin

0
3625

Bir ses kaydının kopyalanması, özellikle kayıt çok uzunsa oldukça sıkıcı olabilir. Neyse ki, bir ses kaydı yazabilen programlar var. Bu yazıda size ses kayıtlarını otomatik olarak metin haline dönüştürmenin basit ve hızlı bir yolu anlatacağım.

Ses kayıtlarını metne otomatik olarak nasıl yazacağınız:

Ses kaydını metne otomatik olarak dönüştürmek için Google Dokümanlar’ı kullanırız. Bununla birlikte, ses dosyalarını desteklemediğinden, “Virtual Audio Cable” programını da kurmanız gerekir.

1 . Virtual Audio Cable programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.

2 . Ses simgesini sağ tıklayın ve ” Ses Efekti ” seçeneğini seçin.

3. Açılan pencerede ”Kayıtttan Yürüt” seçin. Line 1 Virtual Audio Cable kısmında Varsayılan cihaz olarak ayarlayın. ” Varsayılan yap ” düğmesini tıklayın.

4. Google Dökümanlar sitesini açın ve Gmail hesabınız gibi bir Google hesabı kullanarak oturum açın.

5. Yeni bir belge oluşturmak için (+) düğmesini tıklayın.

6. Sonra bu ekranda Araçlar+Sesli Yazma… menüsünü tıklayın. Google Dokümanlar’da sesli yazım özelliğini etkinleştirdiğinizde, belgenin sol tarafında bir mikrofon görünür.

7 . Ardından, kopyalamak istediğiniz metni içeren ses dosyasını açın ve oynatmayı başlatın.

8 . Google Dokümanlar’da mikrofon simgesini tıklayın ve mikrofonun kullanımını yetkilendirmek için görüntülenen bildirimde ” İzin Ver ” seçeneğini tıklayın. Bunu yaptığınızda, mikrofon ikonu kayıt olduğunu belirten kırmızı renkte yanacaktır.

9. Bu işlem tamamlandıktan sonra, metin Google Dokümanlar’da belgeye otomatik olarak kopyalanmaya başlanacaktır.

10. Ses doğrudan Google Dokümanlar’a aktarıldığından hiçbir şey duymazsınız. Ayrıca, Google Dokümanlar penceresini odakta tutun, aksi takdirde sesli dikte özelliği duraklatılacaktır.

11. Transkript bittikten sonra, transkriptin yapmadığı için, yazılmış metni formatlamanız ve noktalama işareti eklemeniz gerekecektir. Ayrıca, “Line 1” ‘i bilgisayarınız için “Varsayılan Aygıt” olarak devre dışı bırakın.

Windows’da Sesleri İstediğiniz Formatta Kaydedin

Any Audio Record Soft4Boost tarafından geliştirilmiştir ve bu yazılımı kullanarak ses kartınızın tüm ses akışını kaydedebilirsiniz. Sadece hat girişi değil, aynı zamanda çıkış ve ses karışımı da kaydedebilirsiniz. Bu aynı zamanda bu yazılımı kullanarak Skype telefon aramaları da dahil olmak üzere saklamanızı ve bunları doğrudan MP3 veya AAC dosyaları olarak kayıtlayabilirsiniz.

Any Audio Record bu url’den; http://sorentioapps.com/any-audio-record indirebilirsiniz.

Mp3louderile ile Mp3’lerin ses seviyesini artırın:

Mp3louder online mp3 ses dosyalarının ses seviyesini artırmak (yüksek ses) yapmak için ücretsiz bir web servisidir. Web tarayıcınızda doğrudan mp3lerin online hacmini artığını hissedeçeksiniz. Birkaç saniye sonra, yeni, optimize edilmiş mp3ü bilgisayarınıza indirin ve dinlemeye başlayın.

Siteye aşağıdaki tıklanabilir linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.mp3louder.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz