Sitenizde telif hakkı yazısı var mı öğrenin

0
530

Basit söylemek gerekirse lumendatabase.org Lumen veri tabanı bilgileri toplar ve yasal şikayet ve çevrimiçi materyallerin kaldırılması için taleplerini analiz eder.

Google sitenizi ararken aşağıdaki iletiyi görürseniz;

‘’US Digital Millennium Copyright’’ yazınızın Google sonuçlarından yazınızın kaldırmasına neden olan DMCA şikayetleri okuyabilirsiniz…

O zaman bu yazı sizin için önemlidir. Yazımı okumaya devam edelim.

Lumendatabase.org blogcular ve diğer web siteleri için çok önemli olduğunu size anlatayım. Eğer kopyalanan veya web sitenizde bazı telif hakkıyla korunan içerik kullanılan web sitenizin alıcısı DMCA bildirimi bu haber LumenDatabase.org geliyor. Tüm ilanlar herhangi bir kullanıcı tarafından ya da Apple ve diğerleri gibi büyük devleri tarafından Lumendatabase.org gönderiliyor. Sonra, lumendatabase.org bu içeriği ihlal ettiği bağlantı ile web sitesi iletişim e-posta bir uyarı gönderir. Ayrıca siteyi kullanarak web sitesinden tüm içerik arayarak Google arama motorunda haber görebilirsiniz.

Örnek: site:www.internetkafa.com

Daha sonra Google sayfaları için göz ve web sitenizin bir bildirim var ise Google sayfasında aşağıdaki resimdeki bilgi yazsısını görürsünüz.

lumendatabase

http://Lumendatabase.org ve örneğin, siteniz için search kısmına: www.internetkafa.com ben kendi web site adını yazıp bildirimler boş bir sayfa göreceksiniz.

Aşağıdaki ekran görüntüsü boş bir sayfa görürsünüz.

sitenizde-telif-hakki-yazisi-var-mi-ogrenin

Eğer bir DMCA uyarısı var ne yapmalı?

Bir DMCA uyarısı varsa yazıyı kaldırmak gerekir. Ya da fark bir içerik eklemeliyiz. Muhtemelen bazı kopyalanan telif hakkıyla korunan içerik veya telif hakkı görüntüyü kullanılır.

Yazıyı kaldırmazsan ne olur?

Size verilen süre içinde kaldırmazsanız büyük ihtimalle bağlantı veya resim Google Arama Motoru kaldırılır. Sayfanızı Google indexlemez. Sitenizde yazı olsa bile yayınlamaz. Telif hakkı olmayan içerikli yazılar kullanmak gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here