Sosyal medya hesaplarına kendi sesinizden mesajlar paylaşın

0
117

Bu yazıda sizlere sosyal medya hesaplarınıza kendi sesinizden mesajlar paylaşmaya yarayan bir chrome eklentisinden bahsedeceğim. Sadece sosyal medya hesapları değil web sitelerinde ya da kendi sitenizde bile kendi sesinizi mesaj bir not olarak paylaşabilirsiniz. Talk and Comment adlı uygulama Facebook, Twitter, Pinterest, Google+, YouTube ve diğer desteklenen platformlar için sesli notlar göndermek için ücretsiz bir Chrome uzantısıdır.

sosyal-medya-hesaplarina-kendi-sesinizden-mesajlar-paylasin

Bu eklentinin en iyi olanağı aktif web sayfasında ses notu, mesajları paylaşabilirsiniz olmasıdır. Ayrıca, uzatma Android cihazlar için kullanılabilir. Eklenti Facebook gibi pek çok web sitesi üzerinde iyi çalışıyor. Ancak bunun yerine WordPress gibi bazı diğer desteklenen siteler için sadece ses bağlantısını gösterir. Bu durumda sese erişmek için adres çubuğuna elle bağlantıyı kopyala yapıştırmak gerekiyor. Umarım geliştiriciler bu durumu wordpress için düzeltirler.

Sosyal medya hesaplarına sesli mesajlar nasıl gönderebileceğinizi anlatalım:

Talk and Comment uzantısını kurduktan sonra facebook’a giriş yapın. Mikrofonunuzun çalıştığına emin olun. Yoksa eklenti çalışmaz.

Mikrofon bağlantısı olduktan sonra eklenti çalışmaya başlar ve mikrofon simgesi tarayıcınızın en sağında mavi simge ile gözükür. Mikrofon simgesine tıkladığınızda otomatik olarak ses kaydı   başlayacaktır. En az dört-beş saniye sesli not oluşturur.

Konuşmanız bittikten sonra yuvarlak içindeki yeşil simgeli çeltik simgesine dokunun. Mikrofon simgesinin yanındaki simgedir. Hemen ekrana yukardaki resimde görüldüğü gibi sarı renkli ses kaydı url’si belirir. Örnek olarak; http://talkandcomment.com/p/b5261b9572c5e6bb5de1a92c (voice note) url’yi kopyala-yapıştır yapıp sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Bu eklentiyi kesinlikle denemelisiniz. Talk and Comment android telefon ve tablette kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here