Spotify’da EZBlocker ile Reklamları Engelleyin

0
3530

Spotify ücretsiz ve ücretli sürümde mevcuttur. Ücretsiz sürümü reklam içerir ve bu, hizmeti ücretsiz tutmaya yardımcı olsa da, bazen sesli ve görüntülü reklamlar tarafından kesintiye uğramak rahatsız edici olabilir. Spotify reklamlarından ücretsiz olarak yararlanmak için, Windows için Spotify reklamlarını engellemenin kolay bir yolunu sunan küçük ancak kullanışlı ücretsiz bir program olan EZBlocker’ı kullanabilirsiniz.

EZBlocker kullanımı çok basit taşınabilir bir programdır. Spotify reklamlarını engellemeye başlamak için programı başlatmak için indirilen EZBlocker.exe dosyasını çift tıklatmanız yeterlidir. Varsayılan olarak, EZBlocker reklamları engellemeye çalışacaktır, ancak bu mümkün olmadığında, reklamları durduracak, sonra şarkılarınızı dinlemeye devam edebilmeniz için orijinal sesi geri yükleyecektir.

EZBlocker

Program, ayarlamak isteyebileceğiniz bazı seçenekler sunar. İlk Mute only Spotify duyuru sırasında Spotify’ın sesini kapattığından, bilgisayarda çalışan başka herhangi bir program etkilenmez. Disable all ads seçeneği de Spotify resim reklamları engellemenize izin verir. Bununla birlikte, bu özelliği etkinleştirmeniz için EZBlocker’ı admin administrador  yani; yönetici ayrıcalıklarıyla çalıştırmanız gerektiğini unutmayın.

Bunu yapmak için, EZBlocker.exe dosyasını sağ tıklatın ve “Yönetici olarak çalıştır” ı seçin.  Reklamları engellemek için Disable all ads seçeneğini işaretleyin. Son olarak, üçüncü seçenek Start EZBlocker on login seçin ve programı otomatik olarak Windows ile başlatmaya izin verir. Bu şekilde, Spotify’de her müzik dinlediğinizde programı açmanız gerekmez.

EZBlocker, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 ile uyumludur.

EZBLlocker bu; https://www.ericzhang.me/projects/spotify-ad-blocker-ezblocker url’den indirebilirsiniz.

Kuşkusuz reklam engelleme için firefox ve chrome de en çok kullanılan eklenti https://adblockplus.org/blog/on-the-adblock-plus-memory-consumption sayfasındaki adblock eklentisidir. Tabi ki tarayıcılara ne kadar eklenti o kadar ram ve işlemci tüketimi çoğaltıyor. Farklı işletim sistemleri kullanılsa da bu durum hem windows, linux ve mac os x da da belirgin bir şekilde görülmektedir.

Çok kısa bir saate yakın test aşamasında https://github.com/gorhill/uBlock/releases sitesindeki ublock eklentisi işlemci ram kullanımında adblock çok daha iyi olduğunu gördüm. Ublock seveceksiniz, harika ve çok hızlı olduğu gibi sorunsuz çalışıyor. Bu yüzden tercih edebilirsiniz. Reklam engellemede konusunda alternatif olarak değil kendi başına hızlı bir araç olarak karşımızda durmaktadır.

Tarayıcıdaki reklamları engelleyin:

Eğer bir web tarayıcısı üzerinde internette sörf yaparken reklamları engellemek istiyorsanız, (chrome ve firefox üzerinde, örneğin, adBlock’u veya adblock plus) kullanmak için tarayıcı özgü eklentileri vardır.Eğer web sayfaları (herhangi bir web tarayıcısı, yani blok reklamları) reklamları kaldırmak için bir tarayıcı agnostik ya da eklenti-ücretsiz bir şekilde arıyorsanız bu yazılım size göre.Herhangi bir web tarayıcısı üzerinde reklamları engellemek için basit bir yol ile web sayfalarında gömülü reklam filtreler, ve sizin için reklamları ücretsiz web sayfaları vermektedir. Lokal http vekil kurmaktır. Böyle bir proxy web sayfalarından tanınmış reklamların geniş bir filtre gelişmiş filtreleme özellikleri ile donatılmıştır.

Yazılımı windows sistemi için sürümü olduğu gibi linux,unix ve mac os sistemelri için sürümleride bulunmaktadır.

İndirme sayfası:

http://sourceforge.net/projects/ijbswa/files

Geliştirme sayfası:

http://www.privoxy.org

Reklamları ad muncher ile engelleyin:

Ad muncher hemen hemen tüm reklamları engellemede çok başarılı bir programdır. Program bu alanda yaptığı iş gereği ilklerinden sayılabilir. Reklamlı web sayfalarını bıktınız mı? İşte admuncher internet explorer, firefox, opera, chrome, safari, netscape, maxthon gibi bir çok tarayıcıda sizin seçtiğiniz herhangi bir tarayıcı kullanarak hemen hemen tüm reklam engellemede işini çok iyi yapar. Mıdi dosyalarını bile devre dışı bırakmaktadır.

Programı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://www.admuncher.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz