Windows’da Açılışta Çalışan Programları Durdurun

Bilgisayarınıza bir yazılım yüklediğinizde, Windows’da bir otomatik çalıştırma girişi ekleyebilir. Bu, bilgisayarınızı her başlattığınızda, bir programın veya bir grup programın otomatik olarak başlatılacağı anlamına gelir. Windows bilgisayarınızı bir yıl kullandıktan ve düzinelerce program yükledikten sonra genellikle böyle otomatik çalıştırma girişlerine sahip olursunuz. Bu otomatik çalıştırma programlarının tümü güvenli değil, bazıları casus yazılım olabilir ve daha da kötüsü – zararlı yazılımdırlar. Ücretsiz program olan StartEd Lite, Windows’daki otomatik çalıştırma girişlerini yönetmenize yardımcı olur ve aynı zamanda PC’nizin otomatik başlatma yerlerinde herhangi bir truva atı programını algılayabilir.

StartEd Lite ile bilgisayarla başlayan programları durdurun

StartEd Lite, bir otomatik güncelleme programlarını listede gösterir ve girişlerin adını, komut satırlarını, başlangıç konumunu, hedef dosyanın var olup olmadığını ve hedefin dosya boyutunu komut satırında görebilirsiniz. Renkli tüm girdileri kodlayan, hangilerinin eskimiş, yeni veya eskidir ve bunlardan hangisi truva atı olabilir diye gösterilir. Devre dışı bırakmak, silmek veya düzenlemek için herhangi bir girişi seçebilirsiniz. Ayrıca yeni girişler ekleyebilir veya tüm girişleri yedekleyebilirsiniz.

StartEd Lite, otomatik çalışan programlar ile sınırlı değildir. Ayrıca, bunları aynı pencereden yönetebilmeniz için tüm Windows hizmetlerinin listesini görüntüleyebilirsiniz. Programlarda olduğu gibi, yeni, eskimiş, güvenle devre dışı bırakılacak, önemli, çok önemli, gerekli ve truva atı olan tüm servislere renk kodları veriyor. Windows başlangıcını hızlandırmak isterseniz, belki tüm “güvenli devre dışı bırakma” hizmetlerini devre dışı bırakabilirsiniz.

StartEd Lite’ı bu https://www.outertech.com/en/windows-startup adresten indirebilirsiniz.

Windows’da başlangıç programları devre dışı bırakma alternatif programlar listesine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarınız donacak. Bu olacak. Kesinlikle kaçınılmazdır dünyanın bir gerçeğidir. Hangi işletim sisteme kullanıyorsanız olacaktır. Bazı zamanlarda bilgisayarınıza fazla iş yaptırdığınız anlarda işlemci, ram her zaman sizin istekleriniz cevap vermeyebilir. İşte o zaman sisteminiz donar. Yeni, hızlı veya güçlü makinede olsa fark etmez.

İşte sizlere windows açıldığında başlangıçta çalışan programları devre dışı bırakmayı bir video ile anlatmaya çalışacağım. Bu arada video içerisindeki verdiğim web site adreslerini video sayfasından ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki programları kullanabilirsiniz.

http://www.shouldiblockit.com

https://www.piriform.com/ccleaner

http://www.bleepingcomputer.com/startups

Windows başlangıç programları devre dışı bırakma videolu anlatım:

https://www.youtube.com/watch?v=Oku9Pjflz9M

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir