Steam Cleaner ile gereksiz dosyaları silin

0
1262

Sadece birkaç yıl geriye gitsek yeter. Bilgisayar oyuncuları dvd’de piyasaya sunuluyordu. Ancak steam, uplay, origin ve gog gibi dijital oyun dağıtım platformları hepsini değiştirdi. Şimdi oyunlar online herkes birkaç dakika içinde satın alıp indirebilir. Sadece bilgisayar oyunlarının son sürümlerini oynamak için değil, aynı zamanda bu platformlar da sürüm çizelgesinden oyunların beta sürümlerinede ulaşabilirsiniz.

 

Ancak bu dijital platformlarla indirilen birden fazla oyun yüklediğinizde, directx, visual c++ yükledikten sonra ihtiyaç duymadığınız diğer şeylerle ilgili dosyaları indirirsiniz. Bu dosyaları güvenle bilgisayarınızdan kaldırabilirsiniz.  Steam cleaner adlı ücretsiz bir uygulama kullanarak sabit disk alanından özgürce ve geniş bir alan olarak kullanabilirsiniz.

Steam cleaner, steam, uplay, gog ve origin aracılığıyla indirilen gereksiz dosyaları tespit edebilir. Başlatabilir ve bilgisayarınızda steam ve diğer platformların varlığını algılar. Bu platformların klasörlerinde bulunan ve artık gerekli olmayabilecek dosyaların taranması izler.

Bulunan dosya sayısını ve disk alanı tüketildiğini gösterir. Bu dosyaları bilgisayarınızdan silmek için bölme simgesini tıklayabilirsiniz. Dosyalar onaylandıktan sonra silinir, ancak dosyaları silmeden önce bir şey yedeklemez.

Steam Cleaner aşağıdaki sayfadan ulaşabilirsiniz.

https://github.com/Codeusa/SteamCleaner/releases

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here