Surfblocker ile İnternet erişimini kısıtlayın

0
1110

Bilgisayarınızı çocuklarınızla paylaşıyorsanız, internette bulunan uygunsuz içeriğe erişmediklerinden emin olmanız gerekir. DNS sunucularını bilgisayarınızdaki ve belki de yönlendiricinizdeki OpenDNS Family olarak ayarlayabilir veya Windows bilgisayarınıza Surfblocker gibi bir yazılım kullanabilirsiniz. İnternet’e belirli bir zamanda kısıtlamak için kullanılabilir. Web sitelerine izin verebilir veya engelleyebilir veya çeşitli programların İnternet erişim izinlerini kısıtlayabilirsiniz.

Surfblocker penceresinde, İnternet erişimini tamamen engellemek için Block Everything ‘yi seçebilirsiniz. İnternet erişimini engelledikten sonra bazı istisnalar tanımlarsanız, yalnızca bu web siteleri ve hizmetleri internete erişebilecektir.

surfblocker

Başka bir seçenek, zararlı, zararlı ve uygunsuz kabul edilen her türlü içeriği engelleyen zararlı içerikleri engellemektir. Engellemek istediğiniz zararlı içeriğin türünü  settings tanımlayabilirsiniz. İstenmeyen web sitelerini seçebileceğiniz ve engelleyebileceğiniz büyük bir zararlı kategori listesi var.

Hemen herkesten erişmesini istemiyorsanız, internette bir şifre kilidi ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde İnternet’e erişmek istediğiniz her an doğru şifreyi girebilir ve kullanabilirsiniz. Bu, internetin yalnızca küçük bir grup insana sınırlandırılmasını isterseniz, paylaşılan bir bilgisayarda yararlıdır.

Günlük bant genişliği sınırını, günlük kullanım sınırını, internete erişmek istediğiniz saatleri vb. Sınırlamak istiyorsanız, yazılım size yardımcı olabilir. Bu şekilde, İnternet’e ne zaman erişmek istediğinizi kontrol edebilirsiniz. Engellemek istediğiniz ve İnternet’e her gün ne kadar süreyle erişmek istediğinizi gibi ayarlamalar yapabilirsiniz.

Surfblocker programını bu url’den; https://www.surfblocker.com indirebilirsiniz.

İnternette bütün geçmiş görün:

Bu program herhangi bir web sitesini ziyaret ettikten sonra internet üzerinde web izci veritabanlarını kullanarak, tüm faaliyetleri izleme kim olduğunu bulma işlemi sağlayan bir online izleme aracıdır. Tüm internet geçmişiniz önünüzde diyebiliriz.

Kullanıcılar herhangi bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, şimdi bu aracı yükledikten sonra, onlar bu sayfada izci listesi, web sayfasının sağ alt köşesinde küçük bir balon göreceksiniz.

Üzerine tıklayarak daha fazla ayrıntı verir ve izin vermek veya belirli bir izleme hizmeti engellemek sağlayan başka bir pencere açılacaktır. Bloke ederek, sizin gizliliğinizi korumak yanı sıra tarama hızını artırabilir.

Clicking on view history tıklayarak, izleme geçmişini görebilirsiniz sitesinde, üzerinde web sayfasına götürecektir.

Yüksek kaliteli reklam sağlayıcıları ile ortak çalışır. Bir çok gereksiz reklamları yoktur.

Program explorer, firefox,opera üzerinde çalışıyor.

Site indirme sayfası:

http://www.webshieldonline.com

İndirme hızınızı online hesaplayın:

İndirme hızınızı online aşağıdaki listede verilen siteler ile hesap yapabilirsiniz.

İndirme hızı hesaplamalar değişebilir unutmayın. Faktörler birçok kişi bağlantı sırasında hattını paylaşan nasıl sunucunun performansını, internet trafik düzeyleri, bilgisayarınızın donanım veya işletim sistemi, bağlantı tabanı (DSL) mesafe, dial-up ve kablo için, içerebilir.

Online indirme hızınızı hesaplayın:

http://www.calculatorcat.com/calc/download-speed-calculator.html

 

http://www.download-time.com

 

http://www.thecloudcalculator.com/calculators/file-transfer.html

Speedof ile internet hızınızı ölçün:

Sitenin veri gönderileri 128 mbyte veri paketlerinin 128 kbytes alır. Hız transferi en az 8 saniye kala belirlenir. Daha hızlı transfer ölçüm için bir sonraki büyük paket kullanılır. Teknoloji açısından, yani teklif de tabi hata olamaz.

Siteye bu url’den; speedof.me ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here