Tarayıcıda Çevrimiçi Barkod Okuyucu Siteler

0
1228

QR kodu nedir?

QR kodları bilgileri depolar ve erişilebilir hale getirir. QR, anlamlı olan hızlı yanıt anlamına gelir, çünkü bir taramayı hızlı bir şekilde bilgi çağırır ve komutları yürütür. Akıllı telefon veya tablette olsun, her kamera ilgili bir uygulamayla QR kodlarını okuyabilir ve işleyebilir.

QR kodları nasıl çalışır ve grafikler nasıl oluşturulur?

QR kodu, bilgilerin katıldığı kare grafik içinde bir desen içerir. Bu kare, uygulama tarafından okunan siyah ve beyaz nokta ve çizgiler içerir. Bir QR kodu 177×177’ye kadar öğe ve a4 metninin yarım sayfasına kadar içerebilir. Sayılarla ifade edilen bir kodun kapasitesi en düşük hata düzeltme düzeyinde 4.296 alfa nümerik karakter veya 7.089 ondalık basamak. Hata düzeltme düzeyi ne kadar yüksekse, QR kodunun kapasitesi de o kadar düşüktür.

QR kodu iki öğeden oluşur

  1. QR kodunun köşelerinde, tarayıcının kodda gezinmesini sağlayan üç kare.

2. QR kodu kendisi, bir desen olarak gömülü ve bilgi tutar.

Tarayıcınızdaki barkodları veya QR kodunu hızlı bir şekilde test etmek mi istiyorsunuz? Aşağıdaki barkod tarayıcı SDK kullanılarak oluşturulan ücretsiz çevrimiçi barkod okuma sitelerini kullanabilirsiniz.

Bu barkod tarama siteleri Barkod Okuyucu SDK’nın özelliklerini ve performansı çok iyidir. Barkod içeren yerel bir resim yükleyebilir ve bunları çevrimiçi olarak çözebilirsiniz. Ayrıca canlı kamera akışından barkod okuyabilir veya taranan belgelerdeki barkodları okuyabilirsiniz. İOS 11 cihazlarda kameranız otomatik olarak okur. Önceden yüklenmiş kamera uygulaması, Apple, iOS 11 itibariyle kamera uygulaması iPhone veya iPad’inizden QR kodlarını tanıyabilir ve okuyabilir.

https://zxing.org/w/decode.jspx

https://www.onlinebarcodereader.com

https://manateeworks.com/free-barcode-scanner

https://online-barcode-reader.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz