Teşkilat Dizisi

0
757

Teşkilat dizisinin ilk tanıtım videosundan sözler:

Devlet sırrı namustur.

Devlet sırrı candan değerlidir. 

Devlet öl der ölürsün, yaşa der yaşarsın, ben ne zaman ölüyorum?

Bazı kahramanlar vardır. Siz onları asla bilmezsiniz. Onlar bile kendilerini bilmez. 

Tüm dünya ya dik durmak için ölmeden evvel ölmüşlerdir. 

Teşkilat dizisinin ilk tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

Teşkilat dizisinden kısa kısa bilgiler…

Teşkîlât-ı Mahsûsa’dan bu yana faaliyet gösteren Türk istihbaratına dair bugüne kadar bilinmeyenleri, tahmin edilemeyen başarıları gözler önüne serecek Teşkilat dizinin senaryosu ve hikayesi sır gibi saklanıyordu. Teşkilat dizisine dair kısa bilgiler. 

Teşkilat dizisinin konusu

Hayasız bir şekilde durmadan yabancı istihbarat servislerinin operasyonlarına maruz kalan Cennet Vatanımız, Ankara’daki SİHA fabrikasına bir terör saldırısı düzenlenir. Saldırının yabancı istihbarat servisleri organizasyonu ile gerçekleştirildiği tespit edilir. Bu saldırıların üzerine MİT içinde çok gizli bir ekip kurulur. Bu ekip ülkesi için hayatlarından vazgeçerek saldırıların arkasındaki güçleri tespit edecek ve olağanüstü yöntemlerle ortadan kaldıracaktır.

Teşkilat dizisi 7 Mart’tan itibaren her pazar saat 20.00’de TRT’te 1 olacak.

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın danışmanlığında hayata geçirilen ‘Teşkilat’ın çekimleri, Ankara’da TIMS&B Productions’ın TRT iş birliğiyle inşa ettiği olağanüstü sette gerçekleşiyor. Yönetmenliğini Yağız Alp Akaydın üstleniyor.

Teşkilat dizisini kadrosu ve karakterleri

Serdar (Çağlar Ertuğrul)

Almanya’da 10 yaşındayken ailesinin neo-nazilerin saldırısında hayatını kaybetmesi üzerine yurda getirilmiş ve Mete Bey’in gözetimi altında büyütülmüştür. Serdar, çocukluktan itibaren tam donanımlı bir teşkilatçı olarak yetiştirilmiş, yakın dövüş ve silah kullanımında tam bir ustadır.

Zehra (Deniz Baysal)

Ekipte mantığın temsilcisi olan Zehra, zekâsı ve sakinliğiyle tanınır. En şiddetli krizlerde bile sakin kalabilen Zehra, gerçekçi ve rasyonel kararlar alan bir istihbaratçıdır.

Mete Bey (Mesut Akusta)

Ekibin akıl hocası ve kurucusu Mete Bey, tam bir devlet adamıdır. Devletin bekası için her şeyini ortaya koyan bir karakterdir ve stratejik düşünme yeteneğiyle dikkat çeker. Entelektüel birikimli sofistike kişiliği ile de işinde farklı bakış açıları geliştirebilmektedir.

Ceren (Ezgi Eyüboğlu)

Serdar’ın aşık olduğu sevgilisi Ceren, Fransız soslarını satarak hayatını sürdüren Ceren, karakterinde görünenden fazlasını barındırmaktadır.

Hakkı Dayı (Tuncer Salman)

Ekibin yaşlı kurdu tam bir insan sarrafıdır. Yılların tecrübesiyle insan davranışlarının analizinde de uzmanlık geliştirmiştir. Takip konusunda teşkilatın en iyisi olarak bilinir.

Pınar (Ezgi Şenler)

Kılık değiştirme ve plastik makyaj uzmanıdır. Ekibin sivil ayaklı operasyonlarında en önemli role sahiptir.

Zayed Fadi (Mehmet Usta)

Çocukluğu Filistin’de yoksulluk içinde geçen Zayed Fadi, annesini parasızlık yüzünden tedavi ettiremediği için kaybetmiş ve daha o küçük yaşta ne pahasına olursa olsun “güç” ve para sahibi olmayı kafaya koymuş. Ona göre güce ve paraya ulaşmak için yapılan her şey mubah. Ortadoğu’da çevrilen bütün kirli işlerin taşeronu. Zeki, kibirli ve acımasızdır.

Hulki (Nihat Altınkaya)

Hırslı bir yapıya sahip Hulki, yerinde duramayan hiperaktiftir bir karakterdir. Silahlara merakıyla bilinir. Yakın dövüş ve ileri sürüş teknikleri konusunda da uzmandır.

Uzay (Serdar Yeğin)

ODTÜ istatistik mezunu, Yale’de doktora yapmış parlak bir zihindir. Ekibin analistidir. Operasyonların planlanması, gelişmelerin en doğru okumasını o yapar ve ekip operasyondayken hep bir adım sonrasını da planlar.

Adem Seyhan (Yavuz Bingöl)

Emekli bir MİT mensubudur. Teşkilat içinde hâlâ saygı duyulan bir isimdir. Uçan kuştan haberi olur ama küçük bir tespih dükkanında kendi halinde bir yaşam sürmektedir. Serdar’ın her daim danıştığı, ağabeyi yerine koyduğu bir karakterdir.

Gürcan (Ahmet Uğur Say)

Ekibin siber uzmanı olan Gürcan, sempatik bir kişiliktir. Gerçek bir hacker olan Gürcan’ın bilgisayarlardan telefonlara, sızamayacağı elektronik cihaz yoktur.

Bu yazının kaynak sitesi; https://www.cnnturk.com/magazin/dizi/teskilat-dizisi-oyuncu-kadrosu-ve-konusu-teskilat-nerede-cekiliyor-teskilat-dizisi-ne-zaman-basliyor-hangi-kanalda

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz