Torrent Dosyalarını Online İndirin Siteler

Torrent Nedir ?

Torrent, internet üzerinden yüksek kaliteli büyük miktarda veri sunmak için kullanılan bir protokoldür.  Peer to peer File Sharing (peer to peer Dosya Paylaşımı) tekniğidir. Torrent, ses dosyaları, mp3 dosyaları, video dosyaları, müzik, Filmler, yazılımlar , pdf, e-kitaplar ve ücretsiz olarak mevcut bazı dosyalar gibi daha büyük türdeki her tür dosyanın dağıtımı için kullanılır.

Birçok kolej veya üniversite ağları, kurumsal ağlar ve hatta İSS’ler, Utorrent, Bittorrent, Vuze, vb. gibi Torrent İstemcisi’ni kullanarak kullanıcıları indirmeyi tamamen engelliyor veya kısıtlıyor; çünkü çok az miktarda bant genişliği veriyor ve çok az veya hiç yer bırakmıyor.

ISP’ler ve ağ yöneticileri genellikle torrentler gibi P2P dosya paylaşım servislerine erişimi engeller; özellikle de kısıtlı bölgelerden (okullar, kolejler veya ofisler) internete erişirken. P2P protokolünün engellemesi kaldırılmış olsa bile, kuruluşunuzun bilgisayarında bir torrent istemcisinin yüklü olmayışı olasıdır.

Torrentler yasal mı?

Torrentler korsanlığa bağlı olarak kötü bir itibara sahiptir, ancak açık kaynak kodlu yazılımları ve kamuya açık alanlardaki materyalleri indirmek de dahil olmak üzere, kendileri yasadışı değildirler ve birçok meşru kullanıma sahiptir.

Her şey indirmekte olduğunuz içeriğe bağlı. Telif hakkı sahibinin dosyanın bu şekilde paylaşılmasına izin verdiği takdirde, sorun değil, ancak ödemek zorunda olduğunuz içeriği indirmek için torrentleri kullanmak yasadışıdır.

Lisanlı ürünü indirip para vermeden kullanmak ve insanlara çıkarınız var veya yok dağıtmak suçtur. Bu yasa dışı bir davranıştır.

Torrent Neden Kullanılıyor ?

Daha hızlı download için. Özellikle büyük boyutlu dosya indirmelerinde tercih edilir. Mantığı basittir büyük bir dosyayı tek seferde, tek sunucudan indirmek yerine bunu küçük paketler halinde bir çok sunucudan almaya olanak tanır.

Torrent Nasıl kullanılır ?

Bir torrent programı (uTorrent vb.) bilgisayara kurduktan sonra, .torrent uzantılı indirme dosyasını bilgisayarınıza indirirsiniz ve ardından inen dosyayı programa tanındığınızda yani inen .torent URL adresini bu programa girdiğinizde indirme başlayacaktır.

Tarayıcı Üzerinden .torernt Dosyalarını İndirmek.

Torrent dosyalarını HTTP protokolü üzerinden hiç bir program kurmadan sıradan bir indirme işlemi gibi yapabilirsiniz. Bunun için yardımcı sitelerden örneğin  https://boxopus.com  kullanabilirsiniz.

boxopus.com

İstemci olmadan torrent indir

Torrent içeriğini doğrudan başka herhangi bir HTTP indirmesiyle indirebilirseniz harika olmaz mı? Neyse ki, torrentleri bulutta doğrudan önbelleğe almanıza izin veren bazı bulut hizmetleri var. Torrent içeriği bulut depolama alanında bulunduğunda bunları herhangi bir uygun web tarayıcısı veya indirme yöneticisi kullanarak bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza kaydedebilirsiniz. Kullanıcıların torrentlerini doğrudan HTTP üzerinden indirmesini sağlayan en iyi bulut hizmetinin bir listesini hazırladım.

Torrent dosyalarını doğrudan bulutta önbelleğe almanıza izin veren bazı bulut hizmetleri var. Torrent içeriği bulut depolama alanında bulunduğunda bunları herhangi bir uygun web tarayıcısı veya indirme yöneticisi kullanarak bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza kaydedebilirsiniz.

https://boxopus.com

Boxopus: Bu hizmeti kullanmak için, öncelikle e-posta veya facebook üzerinden kaydolmanız gerekir. Ücretsiz bir hesap, 512 MB’den daha küçük torrentleri indirmenize izin verir. Boyut ve önbelleğe alınmış torrent’ler 24 saat boyunca kullanılabilir olacaktır. Ücretsiz kullanıcılar için de indirme hızı sınırı vardır. Ücretli kullanıcılar bir defada 30 GB’a kadar veri depolayabilir, sınırsız indirme hızına ulaşabilir ve verilerinde 5 gün tutulabilir.

https://zbigz.com

Zbigz: ÜÇ çeşit dosya saklama hizmeti sunmaktadır. Ücretsiz sürümü, devam etme yeteneğine sahip dosyaları indirmenize izin verir. Ücretsiz kayıtlı kullanıcılar, indirdikleri yerleri izlemek için kişisel bir hesap alırlar. Ücretsiz servis, 1 GB’den daha az sınırlı depolama alanı, 150KBps indirme hızı ve maksimum 2 eşzamanlı indirme imkanı sunar. Bu kısıtlamaların ve daha fazla özelliklerin kilidini açmak için kullanıcılar premium hesap durumuna geçmelidir.

http://bytebx.com

ByteBX: Torrent önbelleği için destek sağlayan başka bir bulut depolama alanıdır. Hizmet üç farklı abonelik planı sunuyor. Ücretsiz olarak, 2,5 GB’a kadar depolama alanı, maksimum indirme hızı 100 KB / sn ve 5 günlük depolama periyodu elde edersiniz. Medya akış desteği ve eşzamanlı indirmeler, ücretsiz hesaplar için mevcut değildir. Premium’a geçmek istiyorsanız Premium 100 (100 GB depolama alanı için) ve Premium 300 (300 GB depolama alanı için) olmak üzere iki plan bulunmaktadır. Her iki plan da sınırsız indirme hızı, arşivleme, medya akışı, eşzamanlı indirmeler, sınırsız dosya saklama süresi ve daha fazlası gibi ek özellikler sunuyor.

https://filestream.me

Filestream: İnternet’te dosyaların önbelleklenmesi için en iyi bulut depolama hizmetlerinden biridir. Ücretsiz bir kullanıcı olsanız bile, hizmetten tam olarak yararlanabilmeniz için makul abonelik planları sunar. Popüler dosya paylaşım servislerinden dosyaları önbelleğe alma işlemine ek olarak, hizmeti önbelleğe alma torrentleri için de kullanabilirsiniz. Ücretsiz bir Filestream hesabı, sınırsız torrent önbelleği, tek torrent boyutu sınırı 1 GB ve ayda 5 GB’a kadar seçilen dosya paylaşım sitelerinden önbellekleme sağlar. Buna ek olarak, ücretsiz kullanıcılar, sonsuz dosya depolama süresi, SSL şifreleme, kullanıcı anonimliği (IP adresini gizleyerek), sınırsız sayıda torrent indirmesi ve daha fazlası gibi sadece premium kullanıcıların genellikle bekleyebilecekleri ekstra özellikler vardır.

https://put.io

Put.io, BitTorrent’e özel bir desteği olan başka bir bulut depolama hizmetidir. Torrentleri önbelleğe alır ve kullanıcıların özel saklama alanına koyar. Hizmet ücretsiz deneme hizmeti sunmuyor. Put.io’yu kullanabilmek için uygun bir abonelik planı seçmeniz gerekir. Minimum abonelik planı günde 0,99 dolar, bu size 50 GB’a kadar depolama alanı, 10 eşzamanlı torrent indirme yuvası ve 2 gün maksimum ekleme zamanı sunar.

Benzer siteleri aşağıya listede bulabilirsiniz.

https://www.torrentsafe.com

http://www.quick-torrent.com

https://www.seedr.cc

https://www.direct-torrents.com

http://www.torrent2exe.com

https://offcloud.com

Online Torrent İstemcisi

https://github.com/bitletorg/bitlet

Sisteminize Java Runtime yüklüyse ve web tarayıcınız Java uygulamalarını destekliyorsa, tarayıcınızdan torrentleri indirmek için BitLet’i de kullanabilirsiniz. Bitlet, bir çevrimiçi torrent istemcisi olarak çalışan bir tarayıcı tabanlı Java uygulamasıdır. Yani, bilgisayarınızda bir torrent istemcisi kurulu değilse, web tarayıcınız sizin için işi halledebilir.

Bu yazının başlangıç kısmı webkenti.net blog sitesinden alınmıştır.

Torrnet devi thepiratebay sansürsüz erişin:

Dünyaca ünlü torret devi thepiratebay sitesine bu siteler araçılığıyla erişebilirsiniz.
Diğer erşime engel ünlü torrent sitelerinde listede bulunan sitelerle ulaşabilirsiniz.

https://proxybay.one

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir