Nextpvr ile Tv yayınlarını kayıtlayın

0
368

Nextpvr Windows için kişisel video kaydedici programıdır. Bu yazılımı kullanarak, canlı tv şovları izleyebilir ve daha sonra izlemek için bunları kaydete bilirsiniz. Diğer benzer yazılımlar gibi cihazınız destekliyorsa programı indirip tv planına göre gösterileri (maç,haber,belgesel,film vb.) kayıt zamanı ayarlayabilirsiniz. Buna ek olarak, yerel sabit diskte depolanan video ve müzikleri oynatabilirsiniz. İhtiyacınız bilgisayara bağlı uyumlu bir tv kart cihazdır ve daha sonra tv kayıt ihtiyaçları için NextPVR kullanacaksınız.

Nextpvr analog kartları nadiren artık görülen olsa bile dijital ve analog kartları de dahil olmak üzere tv kartları birçok farklı türü destekler. Resmi olarak Nextpvr Hauppauge kartlarının kullanımını önermektedir. Eğer ilk defa Nextpvr başlattığınızda size ayarları penceresini gösterir. Ayrıca Nextpvr penceresinin üzerine sağ tıklayarak ve ardından Ayarlar seçerek, daha sonra da bu ayarlar penceresini her zaman açabilirsiniz. Ayarlarında bilgisayarınıza kurulu aygıtları (Tv kartları) yapılandırabilirsiniz.

tv-yayinlarini-kaydetin

Eğer Nextpvr kullanarak video, müzik dosyaları ve görüntüleri oynatmak istiyorsanız bilgisayarınıza  codec yüklemeniz gerekebilir. Nextpvr lav codec yüklemek öneriyor. Ama aynı zamanda K-Lite Mega Codec Paketi indirebilirsiniz. Nextpvr ayarlarında tüm video ve müzik dosyalarını ffdshow olabilmesi için Bundan sonra, codec değiştirebilirsiniz.

Nextpvr kullanarak yerel olarak depolanmış video veya müzik dosyalarını çalmak için Nextpvr ayarlarında bu dosyaları içeren klasörleri eklemek gerekir. Bundan sonra Nextpvr kullanıcı arabiriminde ilgili bölüme gidin ve bu dosyaları çalabilir. Dosyalarını çalmak için başarısız olursa, o zaman codek ayarlarını değiştirmek zorundasınız.

Nextpvr, canlı tv şovları oynarken TV programlarını kaydetmek, medya dosyalarını ve dvd diskleri oynayan film gibi kişisel video kaydedici olarak bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Nextpvr aşğıdaki ana sayfasından indirebilirsiniz

http://nextpvr.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here