Twitter Online Arama Kaynak Siteleri

Twitter şüphesiz en popüler sosyal ağ ve İnternet deyince akla ilk gelen giriş için bir sebep olma durumunda. 2006 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana, hızla büyüdü.

En son 2013 verilerine göre; günlük milyon 340 üzerinde tweets üreten ve günde 1600000000 üzerinde arama sorgularını işleme, 2013 itibariyle 600 milyon kayıtlı kullanıcı ile, dünya çapında popülerlik kazandı. Site içerisinde bu tür ve buna benzer siteler yayınlamıştım. İnternet ortamında bu tür sitelerin varlığı çok fazla olmamakla birlikte kaliteli olanlarını önünüze getirmeye çalıştım

Twitter’da özel bir arama yapmak istiyorsanız aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz.

Snapbird Twitter kullanıcıları için güçlü bir arama motorudur. Birinin zaman çizelgesi, sık, arkadaşlarınız, size söz tweets, doğrudan mesajlar ve daha fazla arama yapabilirsiniz.

http://snapbird.org

Backtweets tweets için bir tweet tarihinin üzerinden arama yapmanızı sağlayan bir twitter zaman makinesidir. Backtweets twitter aracılığıyla gönderilen url’ler için bir tweet arşivde arama yapmanızı sağlar.

Www öneki olmadan tam url bağlantıları, kısaltılmış url’leri ve url’leri: url’ler olursa onlar tweeted ve içermektedir formu bulunur.

Backtweets izlemek için harika bir araçtır, sosyal medyada kaç kişi sizin hakkınızda konuşuyor, kim senin hakkında konuştuğunu ve ne diyorlar gibi verilere ulaşabilirsiniz.

http://backtweets.com

Twitter varsayılan var arama aracı eski tweetleri aramak için oldukça iyidir. Ayrıca, arama için kullanabilirsiniz.

https://twitter.com/search-home

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir