Site icon internetkafa.com

Ücretsiz Kod Arama Siteleri

Bu yazıda ücretsiz web siteleri ile online kod arama sitelerinden bahsedeceğim. Çeşitli programlama dillerinde kod arayabileceğiniz bir kod arama motoru olan bu web sitelerini kullanabilirsiniz. Bu web siteleri geliştirici ve başvuru için veya programlama ile yeni öğrenenler için gerçekten yararlı olabilir.

Bu web sitelerindeki sorgu yazmaya ve kod için bakabilirsiniz. Ayrıca kaynak kodu, fonksiyonların örnekleri ve diğer programlama materyalleri göz atabilirsiniz. Bu web sitelerinin bazıları da API’leri ve SDK’larını kapsamaktadır.

Ücretsiz online kod arama sitelerini tek tek kontrol edelim.

Ücretsiz Kod Arama Siteleri Listesi

Searchcode.com

kod çevrimiçi arama en iyi ücretsiz web siteleri biridir. IleSearchCode, aşağıdakiler de dahil olmak 90’dan fazla dilde kod, API, fonksiyonların örnekleri ve kütüphaneleri bulabilirsinizJavaScript, Python, C, C #, C ++, HTML, Visual Basic, PHP, typescript, JSON, Perl, Ruby, Pascal, Dart , Groovy, QML, Luave daha fazlası. Bu 10 ve kaynağa sonuçları alan; popüler kaynaklardan bazılarının bir listesi aşağıdadır:

Github, Bitbucket, Google Code, Codeplex, GitLab,Sourceforge, Minix3, Fedora Projesi

Burada Sorgunuzla arama yaptığınızda, sonuçları filtreleyebilirsiniz Programlama Dili ,  Depo ve Kaynakları gibi. Ayrıca, arama sorgusunda özel karakterleri kullanabilirsiniz. Sonuçlarda, bu size çeşitli projeler ve kaynaklardan sorgu ile eşleşen kod satırlarını gösterir. Oradan, tüm kodunu görebilirsiniz sizin panoya kopyalayabilir ve gerçek kaynağını ziyaret edebilirsiniz.

Codase.com

Ücretsiz kaynak kod arama motorudur. Bu web sitesi ile, örnek kod, örnek, API’ler ve öğreticiler arama yapabilirsiniz. Bunun yerine diğer web siteleri gibi filtreler kalmadan, Codasefarklı arama araçlara sahiptir.

Akıllı Sorgu : sıralama gibi arama sorguları veya sona erdirerek yöntem çağrısı için (int) eklemek için ().

Yöntem Çağrı : nesneler, dönüş türü ve parametre türü ile birlikte yöntem çağrısı sorguları arayın.

Yöntem Tanımı : Ana, ikili arama, hızlı sıralama, vb yöntem tanımı sorguları aramak için.

Sınıf Tanımı : bağlantılı listede, ağaç gibi sınıf tanımı arama sorgularına vektör sınıfı, vb devralmak için.

Sınıf Alan : Doğrudan ad ve türü ile spesifik sınıf alanlarını arayın.

Değişken : tipini ve yöntem adı tanımlayarak kodunda değişkenleri arayın.

Saha Referans : Mevcut tüm kaynaklarda özellikle saha referansı arayın.

Serbest Metin : türünü tanımlayarak belirli bir metni aramak için.

Ayrıca sonuçları daraltmak için ayrıca sorgunuzla tercih programlama dili seçebilirsiniz. Tüm bu özel arama araçları ile, mevcut 250 milyon kod satırları erişebilir C, C ++, C #, Java, JavaScript, .NET, Perl, PHP, Ruby, Python, VP ve diğer birçok programlama dilleri bulunmaktadır. Bunun üzerine, aynı zamanda Windows, Linux ve Java platformları için API’leri göz atabilirsiniz.

Programmableweb.com

Programmableweb, API ilgili her şeyi bulabileceğiniz online API dizindir. Burada API özellikli ve popüler API’leri taramak ve kategori, protokol ve lansman tarihinden göre filtreleyebilirsiniz. Eğer bir API ararken, bu web sitesi tüm ilgili listeler API’ler, SDK’lar, Makale, Kütüphaneler, Numune Kaynak Kodu sonuçlarında bulabilirsiniz.

Bu kategori ve tarayıcıda ilgili sonuçlar herhangi birini seçebilirsiniz. Bu kategorilerin her biri ayrıca sonuçları iyileştirmek için filtrelerler. Kategoriye API ad, kısa açıklama ve takipçileri tarafından API sonuçlarını filtreleyebilirsiniz. Benzer şekilde, platform / dil veya API tarafından ve benzeri SDK sonuçlarını filtreleyebilirsiniz. Eğer bir API ya da başka herhangi bir kod açtığınızda, bu web sitesi size kaynak koduna bir bağlantıyla birlikte bu konuda tüm bilgileri gösterir.

Openhub.net

Openhub, kaynak kodunun açık kaynaklı ağıdır. Burada, tüm dünya çapında geliştiriciler tarafından eklenen projelerin binlerce veritabanında genelinde açık kaynak projeleri çeşitli arama yapabilirsiniz. Burada, özellikle geliştiriciler veya kuruluşlar ve diğer araçlar tarafından sıcak projeleri, projeleri keşfedebilirsiniz. Bir sorguyu arama yaptığınızda, alaka, aktivite derecesi, kullanıcılara, derecelendirme, en yeni ve mevcut katkıda bulunanlar tarafından sıralayabilirsiniz. Arama sonuçlarında, bir proje son kullanıcı tabanı ve lisans bilgisi, taahhüt, aktif veya kod, cari katkıda bulunanların kendi hatları ile birlikte inaktif olup olmadığını göstermektedir. Oradan, diğer projeler ile karşılaştırmak ya da bu konuda daha fazla okumak için açmak tıklayabilirsiniz.

Exit mobile version