USB Aygıt Geçmişini Windows’tan Kaldırın

0
2934

Windows bilgisayarınıza bir usb aygıtı bağladığınızda, bilgisayarınıza herhangi bir zamanda bağlı olan tüm usb aygıtlarınızı herkesin öğrenebileceği bazı kayıt defteri girdileri oluşturur. Dört yıl önce bilgisayarınıza bir Android akıllı telefon bağladıysanız, o zaman yapılan girişler yine de mevcut olacak ve kullandığınız olası cihaz modelini bulmak için analiz edilebilir. Device Cleanup Tool diye adlandırılan ücretsiz bir araçla, Windows’tan birden fazla veya mevcut olmayan tüm aygıtları silebilirsiniz.

USB Aygıt Gecmisini Windows'tan Kaldırın

Device Cleanup Tool programı kısıtlı mod ve yükseltilmiş mod olmak üzere iki modda çalışır. Sınırlı mod, bazı aygıtları bilgisayarın kayıt defterinden kaldıramamanız açısından sınırlıdır. Yükseltilmiş mod Device Cleanup Tool programın EXE dosyası üzerine sağ tıklayarak tarafından başlatılan ve sağ tıklama bağlam menüsünden Yönetici olarak çalıştır seçerek olabilir. Sınırlı modda mı yoksa yükseltilmiş modda mı çalıştığı, Device Cleanup Tool programı yazılımı penceresinin başlık çubuğunda görülebilir.

Program, bilgisayarınıza hiç bağlı olmayan herhangi bir nedenle kullanılamayan tüm usb aygıtlarını listeler. Listede, aygıtın adını, sınıfını ve son kullanılan tarihi ile birlikte aygıtını görebilirsiniz. Bu olmayan mevcut cihazların herhangi kaldırmak istiyorsanız, bunlardan herhangi sağ tıklayın ve run as administrator seçebilirsiniz. Benzer şekilde, seçilen bu cihazlardan herhangi biriyle ilgili biraz daha fazla bilgi görüntüleyebilirsiniz.

Device Cleanup Tool programını bu linkten http://www.uwe-sieber.de/misc_tools_e.html indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz