Usb Desteği Olmayan Eski Bilgisayara Windows XP Kuralım

0
3451

Winsetupfromusb programı yardımıyla usb den eski masaüstü bilgisayarlara windows xp kurma işlemi gerçekleştireceğiz. Bu programdan benzeri bir çok yazılımı yazımıza ekledim.

Bu programın üstüne düşmemin özel bir nedeni var. Winsetupfromusb programı eski masaüstü bilgisayarlarda biosunda usb desteği olmasa da usb cihazımızı önyükleme için bizimle işbirliği yapıyor. Özellikle cd-dvd bozuk yada olmayan bilgisayarlar için çok iyi bir programdır.

Winsetupfromusb bazı durumlarda özellikle yeniz nesil bilgisayarlar i teknoloji işlemcilerden başlayıp son olarak uefi bioslarda kurmak istediğimiz c diski yada bilgisayarımızın diğer disklerini d,e gibi görmeye bilir. Sadece usb cihazımızı görmektedir. Fakat sanallaştırma programlarıyla özellikle vmware player usb boot ettiğimizde orjinal windowslarda örneğin windows 8 in kurtarma recovery bölümünü görmektedir. Neyse biz bur da heves mahiyetinde ön fikir verme açısından yaklaşıyoruz. Sizleri fazla yanıltmadan teknik noktaları profesyonel insanlara bırakalım derim. Video kısmında hard disk görmeme-görme durumunu zaten sizlere göstereceğiz.

windows xp usb

Winsetupfromusb programı eski masaüstü bilgisayarlar ve eski dizüstü bilgisayarlarda sisteminizi kuracağımız bölümü ve cihazımızın diğer diskleri ve usb cihazımızı bile görür. Program plop boot manager adlı yazılımla iş birliği yaparak plpbt.bin dosyasından yardım almaktadır. İsterseniz diğer sözlerimi video anlatım kısmında değinelim. Yazma işlemini bur da sonlandırayım.

Winsetupfromusb programıyla usb windows xp kurma video sayfası:

Winsetupfromusb programıyla hardisk görme görme video sayfası:

Gerekli programların indirme sayfaları:

Winsetupfromusb indirme sitesi:

Windows xp sp3 indirme sayfası:

Windows xp iso’dan cd yapma programı indirme sitesi:

Dilerseniz bilgisayarınızı usb kurmanıza işlemi gerçekleştiren plop boot manager indirme sitesi:

Usb işletim sistemi kurma programları:

Bu programlar sadece windows için değil linux ve bsd dağıtımları ve mac os sürümlerinde de kullanabilirsiniz.

Bu siteden de genel bir bakış yapabilirsiniz.

Ayrıca bazı program vasıtaları ve işletim sistemleri vasıtası ile usb den ön yüklenebilir işletim sistemleri oluşturabilir.

diskmakerx

SDB:Create_a_Live_USB_stick

bootsage

multibootusb

isotousb

nehuliso

flashboot

learnfree

wintobootic

knoppix

multiboot-iso-usb-creator

pebuilder

sarducd

linuxliveusb

rufus

unetbootin

Setup-from-USB

win32diskimager

multibootusb

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz