USB Diskin Tam Kapasitesini Geri Yükleyelim

0
3072

Genellikle kötü amaçlı usb diskler kapasitesi azalır şekilde usb diskleri bozar.Örneğin, bir 8GB usb flash yalnızca Windows bir 500kb usb olarak ortaya çıkabilir.Benimde bu iş bizzat başıma geldi. Usb diskime bazı şeyler kopyamla yaptığım da kapasitenin dolu olduğu yazısı çıkınca 32gb kapasitenin toplamda 2.19mb gözüküyordu. Bendeki usb nin kapasitesinin düşmesi ne malware yada  usb diskin kötü bir usb olması değil. Sanırım bir program olma olasılığı yüksek. Çünkü o programla iki usb diskimin kapasitesini düşürdü. Windows biçimlendirme yaptığımda işe yaramadı. Birkaç defa üst üste biçimlendirme yaptım hep kapasite 2.19mb gözüküyordu. Neyse ki bootıce denilen küçük bir yazılım sayesinde, artık böyle bir usb diski biçimlendirmek ve orijinal tam kapasiteye geri yükleyebilirsiniz.

Usb_diskin_tam_kapasitesini_geri_yukleyelim

Burada usb diskin tam kapasitesini geri yükleme işlemi için programsı çalıştıralım. Karşımıza gelen ekranda parts manage tıklayalım. Karşımıza gelen ekranda Re- partitioning seçelim. Karşımıza gelen yeni ekranda USB-HDD Mode (Single Partition) seçili gelir. Seçili değilse seçelim. Artık bundan sonrasını da aşağıdaki video sayfasından izleyelim. Eğer buna benzer farklı bir yöntem varsa yorum bırakırsanız sevinirim.

Bootice yazılımını buradan  indirebilirsiniz

Videolu anlatım:

Ultra Virus Killer taşınabilir virüs kaldırma programı:

Ultra Virus Killer manuel virüs kaldırma ve sistem onarım için güçlü bir ücretsiz bir araçtır. Basit ve sezgisel bir arayüz ile, uvk kullanıcıların virüslü sistemleri trojan, rootkit, malware ve casus yazılım tespit ve silmenizi sağlar. Ayrıca dezenfeksiyon sonrası bir çok tamir araçları vardır.

Aşağıdaki siteden ulaşabilirsiniz.

http://www.carifred.com/uvk

Usb diski güvenli çıkartın:

Quickandeasysoftware windows’un güvenli herhangi bir bellek ya da usb anahtarları, harici sabit diskler, cep telefonları ve diğer tasarım olarak bilgisayarın usb portuna, bağlı cihaz çıkarmak için kullanıcı için daha kolay hale getiren araçtır.

Yazılım bir tıklama ya da önceden yapılandırılmış klavye kısa yolları kullanır. Klavye kısa yollarını yapılandırmak f12 ve f1 tuşlarını kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki linkten programa ulaşabilirsiniz.

http://quickandeasysoftware.net/downloads?download=USBDiskEjector1.3.0.3.zip

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz